Žudiko neišgelbėjo pasiteisinimas „netyčia”

žudikasKauno apygardos teismas šiandien paskelbė nuosprendį Šakių rajono gyventojui A. B. (gim. 1963 m.), kuris pripažintas kaltu dėl nužudymo. Jam paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaltinamasis A. B. nuteistas už tai, kad 2010 m. spalio 18 d., būdamas neblaivus, dūrė peiliu nukentėjusiajam į galvą bei koją ir padarė jam pjautinę žaizdą kairiame skruoste bei durtinę pjautinę dešinės šlaunies žaizdą su kiauriniais šlauninės arterijos ir venos pažeidimais. Tai komplikavosi ūmiu nukraujavimu ir ūmia mažakraujyste, dėl kurių nukentėjusysis mirė.

A. B., padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką neprisipažino, paaiškino, kad peiliu nukentėjusįjį sužaloti galėjo netyčia kai susidūrė su juo griūdamas, nes eidamas į virtuvę peilį nešėsi rankoje. Kaltinamasis nurodė, kad pakvietė nukentėjusįjį kartu išgerti ir grįžo į kambarį, tačiau virtuvėje išgirdęs triukšmą ir ten nuėjęs rado ant grindų gulintį nukentėjusįjį, kuris nebekalbėjo, kraujavo. A. B. tvirtino, kad įvykio aplinkybių tiksliai neprisimena, nes buvo neblaivus. Tai tapo atsakomybę sunkinančia aplinkybe.

Liudytojas patvirtino, kad nukentėjusysis yra anksčiau pasakojęs apie tai, kad kaltinamasis jį muša.

Kauno apygardos teismas, įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, kaltinamąjį A. B. pripažino kaltu bei paskyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

kriminalai.com

šaltinis: KAT info.