Vilniuje vaikinas sumuštas už tai, kad kalbėjo lenkiškai?

smurtasŠ.m. sausio 20 d. prie Lenkų kultūros namų Naugarduko g. Vilniuje buvo žiauriai sumuštas vilnietis Daniel Č., gimęs 1996 m. Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos mokinio motina papasakojo, kad grupė nepažįstamų asmenų užpuolė ir žiauriai sumužė jaunuolį už tai, kad jis su draugais kalbėjo lenkiškai, – informuoja radijo stotis „Znad Wilii“.

„Sūnus papasakojo, kad tą dieną apie 22.30 val., po diskotekos Lenkų kultūros rūmuose, jis su draugais laukė atvažiuojant tėvų, kad grįžti namo. Tarpusavyje jaunuoliai bendravo lenkiškai. Pro šalį ėję nepažįstami asmenys, išgirdę lenkiškai kalbančius jaunuolius, pirmiausia juos išvadino „pšekais“, o po to netikėtai užpuolė ir žiauriai sumušė sūnų“, – pasakojo žurnalistams nukentėjusiojo motina.

Nukentėjęs vaikinas buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Pavojus vaikino gyvybei negresia, nors medikai stebėjosi, kaip po tokio sumušimo vaikinui nelūžo kaulai.

Vilniaus m. 2-asis policijos komisariatas dėl užpuolimo pradėjo tyrimą. Spaudoje pateiktos versijos, kad vaikinas galėjo būti užpultas ir sumuštas dėl to, kad kalbėjo lenkų kalba, pareigūnai kol kas nei patvirtinti, nei paneigti negali, nes vyksta tyrimas.

– Šiuo metu vykdomi procesiniai veiksmai (apklausiami įvykio liudytojai). Užpuolikai dar nenustatyti – Vilniaus aps. VPK informavo kriminalai.com.

Užpuolimo taip pat nekomentuoja nei Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos pedagogai, nei Lietuvos lenkų organizacijų atstovai. Tačiau jie pastebi, kad pastaruoju metu viešosiose vietose Vilniuje lenkų jaunimas vengia tarpusavyje bendrauti gimtąja kalba, nes bijo dėl to būti engiamas, išvadintas „pšekais”, o dabar, kaip pasirodo, ir užpultas.

kriminalai.com; (star)