Atėjusi žiema išbando eismo dalyvių budrumą

eismo dalyviaiAtėjus žiemai eismo sąlygos keičiasi labai greitai. Čia tik šlapia, čia jau storas sniego sluoksnis dengia gatves ir kelius, kiemuose stovinčius automobilius, aikšteles… Tai vairuotojams ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms pridaro daug rūpesčių. Apsnigtais ir nevalytais keliais ypač sunku važiuoti, nes važiuojamoji dalis slidi, sunkiai pravažiuojama, reikalaujanti papildomo vairuotojų dėmesio ir budrumo. Jei esant snieguotam keliui nepasirenkamas saugaus važiavimo greitis ar saugaus atstumas iki priekyje važiuojančių automobilių – skaudi nelaimė čia pat.

Esant sudėtingoms važiavimo sąlygoms, leistinas važiavimo greitis ne visada būna saugus. Jei kelio danga snieguota, apledėjusi ar pusto, važiavimo greitį reikėtų pasirinkti labai atsakingai, kad, susidarius kliūčiai, vairuotojas spėtų sustabdyti automobilį, išvengtų susidūrimo su automobiliu, neužvažiuotų ant pėsčiųjų (Kelių eismo taisyklių 133 punkto reikalavimas).

Policijos pareigūnai prašo vairuotojų būti supratingais ir nepalikti automobilių gatvėse, nes kelius prižiūrinčioms tarnyboms labai sudėtinga nuvalyti važiuojamąją dalį, o, radus apsnigtus automobilius, sniegą nuo jų nuvalyti ne į važiuojamosios dalies pusę.

Taip pat prašoma pėsčiųjų nepamiršti saugoti save, eiti tik šaligatviais, nepamiršti, kad slidžiu keliu ne tik sudėtinga eiti, bet ir neįmanoma greitai sustabdyti važiuojančio automobilio.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio aps. VPK Kupiškio r. PK info.