Vadinamojoje Darbo partijos byloje dalyvaus valstybės paskirti gynėjai

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Vytauto Gapšio, Vitalijos Vonžutaitės gynėjų ir juridinio asmens Darbo partijos atstovo skundus dėl valstybės gynėjų jiems paskyrimo vadinamojoje Darbo partijos byloje.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad valstybės gynėjų kaltinamiesiems paskyrimas neužkerta kelio teismo procese dalyvauti ir jų pačių pasirinktiems advokatams ar atstovams, tačiau tuo pačiu užtikrins nekliudomą, sąžiningą ir greitą baudžiamąjį procesą tais atvejais, kai kaltinamųjų pasirinkti gynėjai nedalyvaus posėdžiuose arba su jais galimai bus nutraukiamos sutartys.

Vilniaus apygardos teismas, paskirdamas valstybės gynėjus, nurodė, kad kaltinamųjų teisė pasirinkti gynėjus nėra absoliuti, jeigu reikalinga užtikrinti netrukdomą teismo procesą.

Primename, kad 2012 m. vasario 20 d. nutartimi vadinamąją Darbo partijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas paskyrė valstybės gynėjus kaltinamiesiems V. Uspaskichui, V. Vonžutaitei, V. Gapšiui, M. Liutkevičienei ir juridiniam asmeniui Darbo partijai. Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad kaltinamųjų gynėjų kaita, sutarčių su jais nutraukimas, naujų gynėjų susipažinimas su byla, neatvykimai į posėdžius trukdo pradėti įrodymų tyrimą ir užtikrinti, kad byla būtų nagrinėjama per kuo trumpiausią laiką.

Visi vasario 20 d. nutartį skundę asmenys prašė ją panaikinti, teigdami, esą ji yra neteisėta ir nepagrįsta. Prokuroras Lietuvos apeliacinio teismo prašė skundus dėl valstybės gynėjų atmesti.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

kriminalai.com

šaltinis: LAT info.

Posted Under
Be kategorijos