Uždrausta platinti nekokybiškus baltarusiškus maisto papildus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl netinkamos kokybės, uždrausta platinti baltarusiškus maisto papildus, o platintojui UAB „Farmarkesa“ (Geranainių 12/7, Vilnius) laikinai uždrausta verstis maisto tvarkymo veikla.

Maisto papildų kokybės neatitikimai nustatyti Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams tikrinant vaistines bei didmenines prekybos įmones, teikiančias rinkai maisto papildus. Patikrinimo metu nustatyta, kad platintojas UAB „Farmarkesa“ rinkai tiekia netinkamos kokybės – išsiliejusiu kapsulių turiniu – maisto papildus „Fitesten“ (pušų spyglių ekstrakto kapsulės skrandžiui). Šiuos maisto papildus (iš viso 388 vnt. dėžučių po 20 kapsulių) įmonė įsigijo iš Latvijos tiekėjo „Sia Bf – Esse“, papildų gamintojas – Baltarusijos įmonė „Minskinterkaps“ (Filatovo 12, Minskas).

Atsižvelgdama į patikrinimo rezultatus, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką nekokybiškus maisto papildus ir įpareigojo UAB „Farmarkesa“ surinkti šias prekes iš vaistinių tinklų ir grąžinti Latvijos tiekėjui arba saugiai sunaikinti. Be to, nustačius, kad įmonė veiklą vykdo nesilaikydama reikalavimų, maisto papildai sandėliuojami netinkamomis sąlygomis, laikinai uždrausta ir UAB „Farmarkesa“ veikla.

Informacija apie nesaugius maisto papildus perduota Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos