Sienos pažeidėjų gruzinų antplūdis neslūgsta ir šiemet

Ketvirtadienį vakare Vilniaus rajone pasieniečių tarnybinis šuo Akela padėjo sulaikyti du gruzinus, kurie į Lietuvą bandė patekti iš Baltarusijos neteisėtai kirsdami sieną. Šiemet ir toliau stebima pernykštė tendencija, kai pirmąsyk per VSAT veiklos istoriją sienos pažeidėjų Gruzijos piliečių sulaikoma daugiau nei Lietuvos.

Apie 20 val. vakaro VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos patruliai netoli Vilniaus rajone veikiančio Lavoriškių punkto, ant kontrolinės pėdsakų juostos, aptiko šviežutėlius dviejų asmenų pėdsakus. Jie per sieną vedė iš Baltarusijos į Lietuvą.

Pažeidėjų paieškai VSAT pareigūnai panaudojo savo ketverių metų vokiečių aviganį Akelą, kuris užuodęs pėdsakus iškart ėmė jais vesti į Lietuvos gilumą. Persekiojimas ilgai netruko – už kelių šimtų metrų nuo sienos, kelio Vilnius – Polockas prieigose, vedini šuns pasieniečiai prisivijo du asmenis. Pamatę Akelą šie iškart pakluso VSAT pareigūnų nurodymams ir sulaikomi nesipriešino.

Paaiškėjo, kad neteisėtai į Lietuvą bandė patekti 29-erių ir 30-ies Gruzijos piliečiai. Jie turėjo savo šalies pasus ir asmeninių daiktų. Sulaikytus gruzinus pasieniečiai uždarė į areštinę.

Dėl neteisėto sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Iš viso pasieniečiai šiemet sulaikė 34 Lietuvos sienos pažeidėjus. Daugiausiai tarp jų yra Gruzijos (16) ir Lietuvos (14) piliečių.

2011 m. pirmą kartą per visą VSAT veiklos istoriją pasieniečiai sienos pažeidėjų gruzinų sulaikė daugiau nei Lietuvos piliečių, t. y. buvo įkliuvę 135 Gruzijos piliečiai ir 132 Lietuvos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos