Už prokuroro įžeidimą ir terorizavimą teismas E. Kusaitei skyrė 7800 litų baudą

Eglė Kusaitė - komentaras.lt nuotr.

Vakar Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino Eglę Kusaitę (g. 1989 m.) kalta dėl prokuroro įžeidimo bei grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą ir skyrė jai 60 MGL dydžio (7800 litų) baudą.

Ji nuteista už tai, kad praėjusių metų vasario 18 dieną iš savo mobiliojo ryšio telefono į savo pareigas einančio valstybės tarnautojo – ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliekančio ir įstatymų numatytas prokuroro funkcijas vykdančio nukentėjusiojo Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Justo Lauciaus tarnybinį mobiliojo ryšio telefoną išsiuntė grasinančio ir įžeidžiančio pobūdžio trumpąją (SMS) žinutę su menkinančiais nukentėjusiojo, kaip valstybės pareigūno, autoritetą, garbę ir orumą žeminančiais žodžiais ir tokiu būdu įžeidė valstybės tarnautoją dėl jo atliekamos veiklos.

Ji taip pat nuteista už tai, kad siųsdama SMS žinutę su žodžiais „anksčiau ar vėliau tu dvėsi, aš atsakau“, „tu dar painkši, pamatysi! Seni pažįstami tavęs nepaliks“ pagrasino nužudyti ar sunkiai sutrikdyti šio prokuroro sveikatą.

E. Kusaitė savo kaltės nepripažino, teismo posėdyje ji paaiškino, kad jokios žinutės prokurorui nesiuntė, tai galėjo būti Valstybės saugumo departamento pareigūnų provokacija.

Teismas netiki kaltinamosios E. Kusaitės paaiškinimais apie tai, kad SMS žinutės J.Lauciui ji nerašė, kad tai galėjo padaryti pats prokuroras J.Laucius arba Valstybės saugumo departamento pareigūnai, todėl juos atmeta. Šie kaltinamosios teiginiai yra visiškai paneigti nukentėjusiojo paaiškinimais, ekspertų išvadomis, UAB „Tele 2“ pažyma. Byloje nėra jokių duomenų, kad tą dieną į prokuroro telefoną būtų siuntęs pats J. Laucius ar VSD pareigūnai. Specialisto išvada nustatyta, kad E.Kusaitei priklausanti „Pildyk“ SIM kortelė nėra suklastota. UAB „Tele 2“ šios SIM kortelės dublikato niekam neišdavė.

Teismo nuomone, nuteistajai turi būti paskirta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu, kadangi ji teisiama pirmą sykį.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus m. 1-ojo AT info.

Posted Under
Be kategorijos