Autobusą neblaiviam vairuotojui patikėjęs darbuotojas taip pat neišvengs atsakomybės

Praėjusią savaitę Tauragės apskrities keliuose pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, skirtą krovininių automobilių ir autobusų kontrolei. Įsibėgėjus akcijai Tauragėje buvo sulaikytas neblaivus maršrutinio autobuso vairuotojas. Šįsyk atsainus požiūris ir pavojingas elgesys atsakomybę užtraukė ne tik vairuotojui, kuris turėjo įžūlumo sėsti prie vairo apsvaigęs nuo alkoholio, bet ir tos pačios įmonės atsakingam darbuotojui, leidusiam neblaiviam kolegai tą dieną vykdyti savo pareigas.

Maršrutinį autobusą patikrinimui pareigūnai sustabdė ankstų trečiadienio rytą Gedimino gatvėje. Kadangi autobusas dar tik vyko į maršruto pradžios stotelę, keleivių jame nebuvo. Kilus įtarimų, kad vairuotojas gali būti neblaivus, šis buvo patikrintas alkoholio kiekio matuokliu – prietaisas parodė lengvą, 0,5 promilės, girtumo laipsnį. Apgirtęs vyras buvo pristatytas į policijos komisariatą, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Pradėję administracinę teiseną dėl vairavimo išgėrus, policijos pareigūnai taip pat pasidomėjo, kokiomis aplinkybėmis minėtas vairuotojas tądien išvažiavo į kelią. Paaiškėjo, kad keleivių gyvybėmis rizikuoti buvo linkęs ir tos pačios įmonės darbuotojas, atsakingas už tai, kad kas rytą autobusų vairuotojai darbą pradėtų blaivūs. Šiam vyriškiui už perdavimą vairuoti transporto priemonę neblaiviam asmeniui pareigūnai taip pat surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą.

Policija primena, kad transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas girtumo laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės), užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų šešių mėnesių. Tuo tarpu leidimas vairuoti transporto priemones neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotikų arba vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, užtraukia baudą asmenims, atsakingiems už transporto priemonių techninę būklę ir eksploatavimą, nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų.

Pareigūnai kviečia gyventojus, ypač viešojo transporto keleivius, nebūti abejingiems ir, pastebėjus, kad prie autobuso vairo sėdi nuo alkoholio apsvaigęs asmuo, apie  tai pranešti policijai budėtojų telefonu (8 446) 20 270 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Tauragės apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos