Už mažamečio mušimą vyriškis neteks laisvės ir tūkstančio litų

Už mažamečio mušimą trisdešimtmetis vyriškis nubaustas šešių mėnesių laisvės atėmimu –  Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotoje teismui nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamojoje byloje kupiškėnas R.D. pripažintas kaltu sukėlęs fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdęs vaiko sveikatą.

Nuteistajam taip pat teks atlyginti vieną tūkstantį litų neturtinės žalos nukentėjusiajam.

„Bet kokio smurto naudojimas siekiant paauklėti arba nubausti svetimus, kaimynų ar net savo vaikus yra netoleruotinas, už tyčinę nusikalstamą veiką prieš mažametį – jo sumušimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, susijusi su laisvės atėmimu. Aštuntą kartą teisiamam ir dar vieną nusikalstamą veiką neišnykus teistumui už anksčiau padarytus nusikaltimus padariusiam asmeniui nebuvo pagrindo atidėti bausmės vykdymą“,- teigia Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Kliaugienė

Pernai rugsėjo 11 d. vakare Kupiškio rajono Alizavos seniūnijos Girsteikių kaimo vieno namo kieme trisdešimtmetis R.D., prisiminęs, kad vaikai išvakarėse jį buvo apmėtę akmenimis, vienam mažamečiui nusuko ausį ir jį mušė.

Įstatymas už fizinio skausmo sukėlimą mažamečiui ar jo nežymų sužalojimą numato dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos