Ginkluotiems jaunuoliams nepavyko pasprukti

automobilis -mazdaSekmadienio vakarą Vilniuje, J. Tiškevičiaus g., du ginkluoti jaunuoliai užpuolė parduotuvę ir, pagrobę kasos aparatą, bandė sprukti.

Šių metų vasario 19 d. 21 val. 30 min. Vilniuje, J. Tiškevičiaus g., į parduotuvę užėjo du jaunuoliai (vienas su kauke, kitas galvą užsidengęs striukės gobtuvu), papurškė pardavėjai dujų ir, grasindami daiktais, panašiais į pistoletus, pagrobė kasos aparatą su pinigais ir pasišalino automobiliu MAZDA. Nusikaltimo liudininkai nedelsdami apie įvykį pranešė policijai, nurodė automobilio valstybinius numerius. Į įvykio vietą buvo išsiųstos gausios Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnų pajėgos.

Kiek vėliau į pagalbą kolegoms atskubėjo ir Vilniaus aps. VPK Vilniaus rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio pareigūnai. Ties Galvės g. policijos pareigūnai pastebėjo ir pradėjo persekioti automobilį, sprukusį po padaryto nusikaltimo. Prie Vaidotų gyvenvietės įtariamieji automobilį metė ir bandė sprukti, tačiau buvo sulaikyti. Sulaikant pirmąjį įtariamąjį Vilniaus aps. VPK Patrulių rinktinės pareigūnas iš tarnybinio ginklo iššovė du šūvius į viršų. Įtariamasis septyniolikmetis vilnietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Antrajam plėšikui pavyko trumpam dingti iš persekiojančių pareigūnų akiračio, tačiau į pagalbą pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi, jis buvo sulaikytas ties Vilijos g. Sulaikant aktyviais veiksmais pasipriešino Vilniaus aps. VPK Vilniaus r. PK VPS Patrulių būrio pareigūnui, suduodamas jam keletą smūgių į įvairias kūno vietas. Pareigūnams teko panaudoti tarnybinį ginklą – tris kartus iššovė į orą, vieną – įtariamajam į koją. Šešiolikametis vilnietis dėl šautinės žaizdos kojoje paguldytas į Vilniaus universiteto Santariškių ligoninės kliniką. Pas įtariamuosius rasta dujinių ginklų, o automobilyje – pagrobtas kasos aparatas.

Vilniaus aps. VPK Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 3 d. Antradienį bus kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo abiems įtariamiesiems.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už ginkluotą plėšimą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dviejų iki dešimties metų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus paskr. VPK info.