Terminą praleidę kreditoriai finansinius reikalavimus „Snorui” turi pateikti bankroto administratoriui

Vilniaus apygardos teismas primena, kad visi bankrutuojančio AB banko SNORAS kreditoriai savo finansinius reikalavimus turi pateikti bankroto administratoriui – nepriklausomai nuo to, ar tam nustatytas terminas jau yra pasibaigęs, ar ne.

Atsižvelgiant į AB banko SNORAS administratoriaus Neil Cooper prašymą, Vilniaus apygardos teismas 2012 m. sausio 13 d. nutartimi terminą kreditorių finansiniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pateikti buvo pratęsęs iki šių metų vasario 10 d. įskaitytinai.

Vis dėlto banko kreditoriai, šį terminą praleidę dėl rimtų priežasčių, gali prašyti jį atnaujinti. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 9 d., 11 str. 3 d. 10 p., 21 str. 1 d., nepriklausomai nuo to, ar nustatytas terminas jau yra pasibaigęs, ar ne, finansinius reikalavimus bankrutuojančiai įmonei kreditoriai perduoda administratoriui kartu su šiuos reikalavimus pagrindžiančiais dokumentais ir, jeigu terminas praleistas, su prašymu jį atnaujinti. Praleisto termino priežastys turi būti patvirtintos pateiktais dokumentais.

Vilniaus apygardos teismas atkreipia dėmesį, kad bankrutuojančio AB banko SNORAS administratoriaus informacija, viešojoje erdvėje kitaip traktuojanti minėtą procedūrinį klausimą, yra klaidinanti.

Vilniaus apygardos teismas 2011 m. gruodžio 7 d. nutartimi AB bankui SNORAS iškėlė bankroto bylą, o administratoriumi patvirtino N. Cooper. Kreditorių finansiniams reikalavimams pareikšti teismas iš pradžių buvo nustatęs vieno mėnesio, skaičiuojant nuo minėtos nutarties įsiteisėjimo, terminą. Ši nutartis dalyje dėl bankroto bylos iškėlimo įsiteisėjo 2011 m. gruodžio 20 d. Trims savaitėms pratęstas terminas baigėsi vasario 10 d.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apygardos teismo info.