Telefoniniais sukčiavimais įtariami keturi asmenys

Telefoniniai sukciaiVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos kriminalistai išsiaiškino telefoninius sukčiavimus Ukmergės rajone vykdžiusius asmenis. Susibūrusi keturių jaunuolių grupė – iš kurių jauniausias 17-metis, o vyriausias 21-erių metų – ukmergiškius šiurpino lapkričio mėnesį.

Sukčiavimo scenarijus beveik niekuo nesiskyrė nuo anksčiau plačiai aprašytų spaudoje. Gyventojams paskambinęs sukčius prisistatydavo policijos pareigūnu. Jis aiškindavo neva sūnus, marti ar kitas giminaitis sužalojo mergaitę, kurios gydymui reikalingi pinigai. Sutrikusią auką imdavo gąsdinti, kad nesumokėjus pinigų, gresia dideli nemalonumai. Netrukus prie aukos namų ateidavo „nukentėjusios mergaitės brolis“, kuriam šoko ištikti gyventojai atiduodavo savo santaupas. Sukčiai iš ukmergiškių, nukentėjusių lapkričio mėnesį, išviliojo įvairias pinigų sumas – nuo 1 000 iki 5 000 litų.

Gruodžio mėnesį kriminalistai sulaikė du asmenis – Ukmergėje gyvenančius 17-metį ir 20-metį. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Vėliau pareigūnai nustatė dar du įtariamuosius, šiuo metu įkalinimo įstaigoje atliekančius bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus. Tai 22-jų ir 20-ties metų vaikinai iš Radviliškio ir Varėnos rajonų.

Įtariama, kad lapkričio mėnesį nuo sukčių nukentėjo šeši Ukmergės rajono gyventojai.

Policija prašo gyventojus įsidėmėti: policijos pareigūnai telefonu niekada nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Apie tokius sukčiavimo atvejus būtina nuolat kalbėtis su savo vaikais ir senyvo amžiaus artimais žmonėmis.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK informacija