Teismas skyrė pinigines baudas už neteisėtą cigarečių laikymą

Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, vykdydami priemones, skirtas neteisėtų veikų, susijusių su akcizinėmis prekėmis išaiškinimu, Naujakiemio k. gyventojos J. Š. (gim. 1947 m.) namuose aptiko 12 (vertė 81 Lt ) pakelių cigarečių „Premjer“, o Dieveniškių miestelio gyventojos J. B. (gim. 1968 m.) – 95 (vertė 642 Lt ) pakelius cigarečių „Fest“ be Lietuvos Respublikos banderolių. Pažeidėjoms surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir perduoti teisminiam nagrinėjimui.

Teismas išnagrinėjęs administracinius teisės pažeidimus, šių metų vasario 27 d., priėmė nutarimus – pripažinti pažeidėjas kaltomis padarius teisės pažeidimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 str., skirti pinigines baudas su prekių konfiskavimu. Dieveniškių miestelio gyventojai J. B. teismas atsižvelgdamas į tai, kad ji per metus administracine tvarka jau buvo bausta ir kad prekių vertė yra daugiau kaip du MGL, skyrė mažiausią 20 000 litų baudą (LR ATPK 163 2 7 d.). Naujakiemio kaimo gyventojai J. Š. teismas skyrė 1 000 litų baudą (LR ATPK 163 2 5 d.). Ji taip pat buvo jau bausta per metus administracine tvarka. Teisme pažeidėjos aiškino, kad jos cigaretes pirko iš nepažįstamų asmenų savo rūkantiems vyrams ir sūnums. Tad tikimasi, kad paskirtų baudų dydis privers vyrus ir sūnus atsisakyti tokio „brangaus“ įpročio, o pažeidėjoms daugiau nekils pagundų nusipirkti pigiau kontrabandinių cigarečių

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163 2 str. už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką asmuo gali būti baudžiamas pinigine bauda (priklausomai nuo prekių vertės) nuo 100 iki 20 000 litų. Pakartoti veiksmai, padaryti asmens, bausto už šio straipsnio pažeidimus, gali užtraukti baudą nuo 1 000 iki 50 000 litų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos