Tarptautinės pagalbos teikimo komandos nariai rengsis tarptautinėms misijoms

Šių metų sausio 30 – vasario 9 d. 10 Lietuvos Respublikos tarptautinės pagalbos teikimo komandos narių Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre dalyvaus kursuose, rengiamuose kariams, vykdantiems tarnybą sąjungininkų ir NATO štabuose NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Afganistano Islamo Respublikoje, parengti. Šie mokymai atitinka NATO keliamus standartus, pagal kuriuos rengiami Tarptautinės saugumo paramos pajėgų (ISAF) darbuotojai. Šie kursai apima labai platų tarptautinių misijų pasirengimo spektrą.

Kursuose bus dėstomos tokios temos kaip tarptautinė humanitarinė teisė, krikščionybė ir islamas, tarnybos misijoje praktiniai ir moraliniai klausimai, darbas su žemėlapiu ir orientavimasis vietovėje, medicininės grėsmės ir rizikos veiksniai, streso įveikimo metodai, pirmoji medicinos pagalba, bendravimas su žiniasklaida, personalo ir informacijos saugumas.

Bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene planuojama nuolat bendrai rengti komandos narius tarptautinėms misijoms. Šiuose kursuose dalyvaus atstovai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Telšių, Tauragės, Šiaulių ir Panevėžio apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos