Prokurorai pasipelnyti iš nepilnametės prostitucijos siekusį panevėžietį prašė nubausti griežčiau

Panevėžyje už siekimą pelnytis iš prostitucijos ir turto prievartavimą ketveriems metams nuteistas 24 metų panevėžietis Z.T. po nuosprendžio sostinėje laisvės nematys jau penkerius metus – Lietuvos apeliacinis teismas, patenkinęs panevėžiečių prokurorų prašymą, nusprendė skirti vieneriais metais griežtesnę bausmę už nepilnametės pardavimą seksualinėms paslaugoms.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią nusikaltimų dorovei baudžiamąją bylą apygardos teisme palaikęs ir vėliau apeliacinį skundą parašęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras už siekimą pasipelnyti iš nepilnametės prostitucijos ir turto prievartavimą kaltinamajam Z.T. prašė skirti šešerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kartu teisiamai jo bendrininkei J.Ž. – dvejų metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau įrodyti jos kaltumą teisme pristigta duomenų.

Bylos duomenimis, Z.T., pagal skelbimą susipažinęs su materialinės paramos ieškojusiomis merginomis, vienai jų pasiūlė fiktyviai ištekėti Anglijoje ir žadėjo už tai užmokėti. Iš pradžių ketinusi sutikti mergina vėliau atsisakė apgaulingo pasiūlymo užsidirbti ir sulaukė grasinimų, reikalauta atlyginti nuostolius – sumokėti keturis tūkstančius litų.

Norėdamas pasipelnyti iš prostitucijos Z.T., prikalbinęs vieną nepilnametę merginą tokiu būdu užsidirbti lėšų pragyvenimui, ėmėsi prostitucijos verslo – septyniolikmetė seksualinėms paslaugoms teikti, kaip buvo nustatyta šioje byloje, buvo parduota keturis kartus, nors sąvadautojas tikino nežinojęs, kad ji nepilnametė.

Lietuvos apeliacinis teismas, pakeitęs Panevėžio apygardos teismo nuosprendį, pripažinusį, kad nuteistasis galėjo nežinoti seksualines paslaugas teikusios merginos amžiaus, pripažino jį  kaltu dėl pasipelnymo iš nepilnametės prostitucijos.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai yra perdavę teismui su prekyba žmonėmis ir prostitucijos verslu susijusias aštuonias baudžiamąsias bylas, kuriose kaltinimai pateikti 24 asmenims, aštuoni jų pernai sulaukė griežtų bausmių.

Už siekimą pasipelnyti iš nepilnamečio asmens prostitucijos, jos organizavimą ir vadovavimą tam įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, už verbavimą, įtraukimą į prostituciją ir siekimą pasipelnyti – iki 10 ir 12 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos