Buvusio žemės ūkio viceministro ir NMA direktoriaus byla perduota teismui

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai praėjusią savaitę Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu, kuriame buvęs žemės ūkio viceministras A. M. ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) direktorius S. S. kaltinami piktnaudžiavimu (Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d.) ir turto pasisavinimu (Baudžiamojo kodekso 183 str. 1 d.).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai surinko duomenis, kurie leidžia manyti, kad organizuojant NMA vykdomą viešųjų pirkimų konkursą kompiuterinei technikai įsigyti žemės ūkio viceministras kartu su NMA direktoriumi susitarė su tiekėjais į jį įtraukti „Apple iPnone 4“ telefonų pirkimą, to nenurodant dokumentuose. Taip NMA vadovas neteisėtai įgijo penkis mobiliojo ryšio telefonus (bendra vertė – apie 19 tūkst. Lt), iš kurių du pasiliko sau, o tris perdavė buvusiam žemės ūkio viceministrui.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o nusikaltimus išaiškino ir tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos