Sustabdyta privataus vaikų darželio-lopšelio veikla

abadėlė darželis lopšelisValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sustabdyta neformalaus ugdymo asociacijos „Abadėlė“ vaikų lopšelio-darželio, dirbusio be atsakingų institucijų išduotų leidimų, veikla.

Į patikrinimą Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nuvyko gavę vartotojo skundą, kad privačiame lopšelyje-darželyje (Aukštagirio g. 18-1) nesilaikoma bendros higienos reikalavimų, vaikai pavalgę viduriuoja.

Patikrinimo, kuriame taip pat dalyvavo ir Vilniaus Visuomenės sveikatos centro specialistai, metu nustatyta, kad neformalaus ugdymo asociacijos „Abadėlė“ įsteigtas vaikų lopšelis-darželis įrengtas gyvenamojo namo pirmame aukšte. Maistas vaikams ruošiamas virtuvės – svetainės zonoje, kurioje vaikai ir žaidžia, tačiau maitinimas vykdomas be patvirtinto ir su Visuomenės sveikatos centru suderinto valgiaraščio. Vaikų miegamasis įrengtas namo rūsyje, kuriame patikrinimo metu temperatūra tebuvo +16,4oC. Taip pat nustatyta, kad lopšelyje-darželyje neprisilaikoma higienos reikalavimų, nėra vaikams skirtų praustuvių. Maisto produktai, skirti vaikams, laikomi netinkamomis sąlygomis, neužtikrinamas saugus maisto ruošimas. Patikrinimo metu lopšelyje-darželyje buvo penki 1-1,5 metų amžiaus vaikai.

Atsižvelgiant į patikrinimo rezultatus ir tai, kad įstaiga veikė neturėdama būtinų veiklai Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos ir Visuomenės sveikatos centro leidimų, neformalaus ugdymo asociacijos „Abadėlė“ veikla sustabdyta, atsakingam asmeniui, vadovaujantis LR ATPK, skirta 500 litų bauda.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.