Sostinės kriminalistai vėl krėtė taborą

taborasSostinės kriminalistai vėl krėtė taborą

Gruodžio 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės ir viešosios policijos padalinių pareigūnai atliko 11 sankcionuotų kratų.

Tik surinkus pakankamai duomenų ir juos tinkamai užfiksavus, buvo nuspręsta pradėti ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo ir kreiptis į teismą dėl procesinių prievartos priemonių – kratų.

Atliktos kratos

Atlikus kratas įtariamų asmenų gyvenamosiose bei pagalbinėse patalpose, buvo rasta narkotinių medžiagų – heroino, sintetinio kanabinoido, taip pat narkotinių medžiagų svėrimui skirtos svarstyklės, keli tūkstančiai eurų smulkiomis kupiūromis, įtariama gautų iš neteisėto narkotinių medžiagų „verslo“.

Sulaikyti 7 romų taboro gyventojai

Po kratų buvo sulaikyti ir į policiją pristatyti 7 romų taboro gyventojai, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.).

Įstatymas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų

Kadangi jų padarytos nusikalstamos veikos priskiriamos prie sunkių nusikaltimų, dėl analogiškų veikų padarymo įtariami jau ne pirmą kartą, įstatymas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų. Vilniaus miesto apylinkės teismas, įvertinęs pateiktus duomenis, įtariamųjų „kriminalinę praeitį“, visiems sulaikytiems įtariamiesiems paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams – maksimaliam įstatymo numatytam laikotarpiui.

Operacijoje dalyvavo gausios policijos pareigūnų pajėgos

Šioje operacijoje dalyvavo gausios policijos pareigūnų pajėgos – pareigūnai tikrino tabore besilankančius asmenis, transporto priemones, siekiant nustatyti asmenis, besislapstančius nuo teisėsaugos, bei daromus teisės pažeidimus.

Ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių medžiagų platinimo atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, šiuos tyrimus organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskrities policija ir toliau skirs padidintą dėmesį Vilniaus romų taborui.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *