Smulkūs kontrabandininkai renkasi iš Minsko į Vilnių vykstantį traukinį

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Kasdien po du kartus iš Minsko į Vilnių kursuojantį traukinį smulkūs cigarečių kontrabandininkai pastaruoju metu renkasi kaip slėptuvę ant bėgių.

Šio traukinio ir jo keleivių kontrolę Kenos geležinkelio stotyje atliekantys pasieniečiai ir muitininkai beveik kasdien aptinka įvairiausiose vietose paslėptų kontrabandinių rūkalų. Paprastai tai būna keliasdešimties ar kelių šimtų pakelių kroviniai. Jų savininkai dažniausiai nenustatomi, nes pareigūnams apie aptiktus rūkalus keleiviai, mašinistai bei traukinio personalas sutartinai teigia „nieko nežiną“.

Be to, pareigūnų veiksmus ieškant slepiamos kontrabandos riboja ir tai, kad traukinys Kenoje pagal grafiką gali stovėti trumpą laiką. Sąstatą bent kiek užlaikius, vėliau kyla problemų geležinkelio sistemoje.

Du tokie kontrabandos gabenimo į Lietuvą atvejai buvo užfiksuoti trečiadienį.

Ryte iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiavusiame ir Kenos stotyje sustojusiame traukinyje VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečiai bei Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai vieno iš vagonų atlenkiamuose suoluose aptiko paslėptus 220 pakelių cigarečių „Minsk“ ir „NZ“. Rūkalai buvo pažymėti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Kontrabandinio krovinio savininkas nenustatytas.

Analogiška situacija pasikartojo vakare, kai iš Minsko į Vilnių vyko antras traukinys. Viename iš vagonų esančioje patalynėje pasieniečiai bei muitininkai rado 400 pakelių cigarečių „Fest 7“ su baltarusiškomis banderolėmis. Traukiniu vykę keleiviai ir juos aptarnaujantis personalas neprisipažino slapstę rūkalus.

Abiem atvejais tyrimus dėl kontrabandos atlieka Kenos kontrolės punkte dirbantys muitininkai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos