Panevėžyje nuteisti tėvas ir sūnus, bendrininkavę grobiant kurą iš degalinės

Vakar Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis dviem panevėžiečiams – tėvui ir sūnui, kurie pripažinti kaltais dėl neteisėto pasinaudojimo jiems nepriklausančia elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, taip pat didelės vertės svetimo turto pasisavinimu.

Teismas už šiuos nusikaltimus skyrė R. P. pusantrų metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį vienerius metus būti namuose nuo 23.00 iki 6.00 val. R. P. sūnui N. P. skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, nuo kurios atlikimo
jis atleistas dėl ligos.

Nusikalstama veika padaryta 2008 metais Panevėžyje. Bendrovė „Statuarus“ išdavė savo vairuotojui (byla jo atžvilgiu išskirta, jis pasislėpęs) kreditinę kuro kortelę, su kuria jis galėjo įsipilti kuro į įmonės automobilį „PNP“ degalinėje pagal su šia degaline sudarytą sutartį. Pasipelnyti nusprendęs bendrovės vairuotojas perdavė kreditinę kortelę ir jos PIN kodą „PNP“ degalinės, esančios Panevėžyje, Kosmonautų gatvėje, darbuotojui N. P. Pastarasis turėjo pasinaudodamas jam nepriklausančia kreditine kortele pilti kurą vairuotojo atsiųstiems klientams, paimti iš jų pinigus ir perduoti aferos sumanytojui – bendrovės „Statuarus“ vairuotojui. Už tai buvo pažadėtas atlygis. N. P., sutikęs užsiimti šia neteisėta veikla, į talką pasikvietė savo tėvą R. P. Į degalinę atvažiavusiems klientams, informuotiems apie galimybę „PNP“ degalinėje pigiau įsigyti kuro, R. P. įpildavo dyzelino, paimdavo iš jų grynuosius pinigus, paduodavo kreditinę kortelę kasininkui, suvesdavo PIN kodą, po to pasirašydavo ant čekių išgalvotais parašais, viską perduodavo savo sūnui, o šis – bendrovės „Statuarus“ vairuotojui. Tokiu būdu tėvas ir sūnus per savaitę laiko padėjo nesąžiningam bendrovės „Statuarus“ vairuotojui pasisavinti ir parduoti daugiau kaip 9 tūkst. litrų degalinei priklausančio dyzelinio kuro, kurio vertė – 34 tūkst. litų.

Kaltinamieji iš esmės savo kaltę pripažino. Jie teigė atlygio už tai negavę.

Skirdamas bausmę N. P. teismas nurodė, kad už dvi jo padarytas veikas jam skiriamos baudos, o už turto pasisavinimą – laisvės atėmimas. Atsižvelgęs į tai, kad N. P. yra nustatytas 35 proc. darbingumas, be to, jis serga nepagydoma liga, teismas, vadovaudamasis Baudžiamojo kodekso 76 straipsnio 1 dalimi, jį nuo bausmės atleido.

Laisvės apribojimo bausmę R. P. teismas skyrė atsižvelgęs į tai, kad kaltinamasis serga įvairiomis ligomis, jam nustatytas 30 proc. darbingumas, be to, teismo nuomone, sankcijose numatytų bausmių rūšys šiuo atveju prieštarautų vienam iš fundamentalių bausmės skyrimo principų – bausmės teisingumo principui.

Kadangi nedidelę žalos dalį – 2,5 tūkst. litų kaltinamieji degalinei „PNP“ jau atlygino, teismo sprendimu, iš jų priteista 31,5 tūkst. litų likusios neatlygintos degalinei žalos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

kriminalai.com

šaltinis: PAT info.

Posted Under
Be kategorijos