Šiemet įvyko dvigubai daugiau avarijų, ypač keliuose nedrausmingi pėstieji

nedrausmingi pėstiejiPirminiais duomenimis Šiaulių apskrities keliuose per 2012 metų 23 dienas užregistruoti 33 eismo įvykiai, kuriuose 2 eismo dalyviai žuvo ir 37 buvo sužaloti. Avarijose žuvo po 1 dviratininką ir pėsčiąjį, sužeista 10 vairuotojų, 7 keleiviai, 1 dviratininkas ir net 19 pėsčiųjų.

Per praėjusių metų tą patį laikotarpį nelaimių keliuose skaičiai buvo žymiai švelnesni – 17 eismo įvykių sužalota 17 žmonių. Žūčių keliuose išvengta.

Policija ypač akcentuoja nedrausmingą pėsčiųjų elgesį kelyje. Per 23 šių metų dienas nubausta 410 pėsčiųjų, pažeidusių Kelių eismo taisykles, kai per praėjusių metų tokį pat dienų skaičių išaiškinti 85 pėstieji, nepaisę Kelių eismo taisyklių.

Pareigūnai ir toliau griežtai kontroliuos eismo dalyvius, ypač pėsčiuosius. Numatyta, kad iki balandžio 1 d., pareigūnai ne vien dieną, bet ir tamsiuoju paros laikotarpiu, viešo ir neviešo patruliavimo būdu, vykdys tikslines priemones dėl pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir kitų eismo dalyvių kontrolės. Taip pat savaitgaliais bus vykdomi sustiprinti vairuotojų blaivumo patikrinimai.

Šiaulių apskrities policija prašo eismo dalyvių būti sąmoningais, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuojant ar žengiant į gatvę nekelti pavojaus sau ir kitiems, nesėsti už mašinos ar dviračio vairo apsvaigusiems.

kriminalai.com

šaltinis:  Šiaulių apskr. VPK info.