Šiaulių gimnazistams pristatyti projektai Lietuvos sienos apsaugai stiprinti

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Karklės atraminiame punkte vyko renginys, kurio metu Šiaulių gimnazistams pristatyti Išorės sienų fondo lėšomis įgyvendinti projektai Lietuvos sienos apsaugai stiprinti. Kartu jaunuoliai susipažino ir su pasieniečių darbu.

Ketvirtadienį pajūrio pasieniečius aplankė daugiau kaip dvi dešimtys gimnazistų iš Šiaulių Didžiadvario gimnazijos.

Renginio metu Specialiosios paskirties būrio vadas Rimantas Vizgaila (nuotraukoje) gimnazistams pademonstravo vaizdo filmą apie rinktinės specialiojo būrio pasieniečių mokymąsi ir treniruotes, papasakojo apie specialiųjų priemonių panaudojimą sulaikant pažeidėjus, aprodė pasieniečių šaudyklą.

R.Vizgaila paminėjo, kad ir pats Karklės atraminis punktas buvo sutvarkytas naudojant Išorės sienų fondo lėšas, už kurias buvo rekonstruoti ir naujai pastatyti statiniai: administracinis pastatas, šaudykla, sporto aikštynas, kinologinis pastatas su šunų voljerais ir dresiravimo takeliu, garažai. Projekto vertė siekė 10,5 mln. Lt.

Vėliau svečiai apžiūrėjo tarnybines atraminio punkto patalpas, susipažino su pasieniečių darbo ir poilsio sąlygomis.

Programą tęsė kinologai su tarnybiniais šunimis. Egidijus Kusa su tarnybiniu šunimi Prix mokymų klasėje ir lauke demonstravo narkotinių medžiagų paiešką. Kinologas Nerijus Gruzdys su belgų aviganiu Dingu aikštyne sulaikė „nusikaltėlį“.

Pasieniečiai moksleivius taip pat supažindino su savo tarnybinių šunų gyvenimo sąlygomis, dresavimo būdais, parodė voljerus, keturkojų izoliatorius.

Išorės sienų fondo lėšomis įgyvendinamų projektų Lietuvos sienos apsaugai stiprinti pristatymai neseniai vyko Klaipėdoje,  Vilniuje bei pasienyje su Rusija, Pagėgių rinktinės Plaškių užkardoje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės inf.

Posted Under
Be kategorijos