Prokurorų prašymu per dvi dienas laisvės neteko motiną gąsdinęs anykštėnas

prokuraturaUž grasinimus susidoroti su motina 44 metų anykštėnas G.V. per dvi dienas laisvės neteko šešiems mėnesiams – tokį sprendimą, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Vigando Jurevičiaus perduotą pavojingų žmogaus sveikatai ir gyvybei nusikaltimų baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Gruodžio 16 d. vakare Anykščių rajono Andrioniškio kaime gyvenantis neblaivus G.V., naudodamas psichinę prievartą prieš motiną, su peiliu rankoje grasino padaryti veiką, pavojingą jos gyvybei, sveikatai ir turtui – žadėjo padegti namus, nužudyti ar sutrikdyti sveikatą.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigandas Jurevičius teigia, kad prokurorai prašo teismo šeimoje smurtaujantiems asmenims kartu su kitomis kardomosiomis priemonėmis paskirti ir įpareigojimą gyventi skyrium nuo nukentėjusiųjų. Tačiau gruodžio 15 d. pradėjęs veikti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, suteikė didesnes galimybes teisėsaugos pareigūnams padėti žmonėms, kenčiantiems nuo artimųjų smurto – prieš motiną smurtavęs sūnus buvo sulaikytas, uždarytas į areštinę ir buvo kreiptasi į teismą su pareiškimu išnagrinėti pavojingų žmogaus sveikatai ir gyvybei nusikaltimų baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis, siekdami sutrumpinti ikiteisminio tyrimo trukmę, teismui supaprastinto proceso tvarka šiemet perdavė 589, pagreitinto proceso tvarka – 232 baudžiamąsias bylas.

šaltinis: Generalinės prokuratūros info.