Dėl dingusių bylų pradėtas ikiteisminis tyrimas

Generalinio prokuroro Dariaus Valio pavedimu teritorinėse prokuratūrose atliekami ilgai besitęsiančių ikiteisminių tyrimų patikrinimai. Pagal LR Vidaus reikalų ministerijos Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenis patikrinus bylas, kuriose daugiau kaip trejus metus nuo ikiteisminio tyrimo pradžios nepriimti procesiniai sprendimai, buvo nustatyta, kad Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate nėra duomenų apie 58 ikiteisminiuose tyrimuose priimtus sprendimus ir apie šių bylų buvimo vietą. Didžiąją dalį galimai prarastų bylų sudaro dėl vagysčių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

„Bylų „pametimas“ ar vilkinimas yra nesuderinami su pareigūno darbu. Ilgai trunkančių ikiteisminių tyrimų kontrolė turi būti griežtinama. Šalies teritorinėse prokuratūrose toks patikrinimas bus baigtas ateinančių metų sausio 2 dieną“, – sako generalinis prokuroras Darius Valys.

Siekdama išsiaiškinti, ar bylos yra prarastos, ar tai tik apskaitos klaida Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) ir tarnybos pareigų neatlikimo (BK 229 str.). Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už piktnaudžiavimą tarnyba gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už tarnybos pareigų neatlikimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos