Savaitgalį pasienyje įkliuvo 3 teisėsaugos ieškoti asmenys

ieškoti asmenysSavaitgalį pasieniečiai sulaikė 3 asmenis, kurių dėl padarytų nusikaltimų ieškojo Lietuvos ir Latvijos teisėsaugininkai.

Šeštadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Operatyvinės veiklos skyriaus Šiaulių poskyrio ir rinktinės Specialiosios paskirties būrio Šiaulių grupės pareigūnai kavinėje prie buvusio Saločių kontrolės punkto Pasvalio rajone, Škilinpamūšio kaimo ribose, sulaikė vyrą. Jis jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų neturėjo.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad tai yra 39-erių Latvijos pilietis, kurio nuo 2010 m. dėl vagystės ieško Latvijos teisėsaugininkai. Vyras yra įtariamasis Latvijoje užpernai plačiai nuskambėjusioje istorijoje, kai iš magistralinio naftotiekio neteisėtai prisijungus buvo grobstomas kuras.

Dėl užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarkos pažeidimo PAR pareigūnai latvį įspėjo. Tą patį šeštadienio vakarą užsienietį pasieniečiai perdavė kolegoms iš Latvijos.

Sekmadienį apie vidurdienį VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai Medininkų pasienio kontrolės punkte patikrino į Lietuvą iš Baltarusijos vykusio vilkiko „Iveco“ su puspriekabe ir jo vairuotojo, 34-erių Rusijos piliečio, dokumentus.

VSAT pareigūnai nustatė, kad šio ruso kaip įtariamojo nusikaltimo padarymu paiešką ką tik paskelbė Muitinės kriminalinė tarnyba. Vyras buvo ieškomas nuo sausio 25 d.

Pasieniečiai sulaikytąjį perdavė policijos pareigūnams. Ruso vairuotas vilkikas saugomas Medininkų punkto muitinės aikštelėje.

Sekmadienį vakare VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės kelyje Suvalkai – Marijampolė sustabdė iš Lenkijos įvažiuojantį mikroautobusą „Mercedes Benz 312“. Patikrinę juo iš Anglijos vykusių keleivių dokumentus VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad 20-mečio Vilkaviškio rajono gyventojo nuo 2010 m. gruodžio ieško Marijampolės policija. Jis buvo nuteistas už nusikaltimo padarymą, tačiau pasislėpė.

Pasieniečiai sulaikytąjį perdavė Kalvarijos policijos konvojui.

2011 m. VSAT pareigūnams įkliuvo 645 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.