„Sauga 2012“ – dėmesys asmens ir turto saugai

sauga securitySiekdamos užtikrinti tinkamą asmens bei turto saugą, šalies policijos įstaigos 2012 m. kovo 1–gegužės 31 dienomis rengs akciją „Sauga 2012“. Jos metu vyks saugos tarnybų ir saugos padalinių saugomų objektų patikrinimai, taip pat bus tikrinamas apsaugos darbuotojų, dirbančių su specialiosiomis priemonėmis, šaunamaisiais ginklais, blaivumas. Dėmesio sulauks ir minėtos tarnybos, ir padalinių greitojo reagavimo ekipažai (ar teisėtai naudojami oranžinės spalvos švyturėliai, ar ne mažesnis nei leistina stiklų šviesos laidumas, ar nepažeidžiamos Kelių eismo taisyklės?). Bus tikrinami ir inkasavimo automobiliai, siekiant nustatyti, ar jie atitinka nustatytus reikalavimus.

„Patikėdami savo turto apsaugą saugos tarnyboms, žmonės tiki, kad jų turtą saugo darbą išmanantys ir gerbiantys žmonės, kuriais galima pasitikėti. O minėtų tarnybų vadovai taip pat gaus informaciją apie darbuotojų požiūrį į darbą, sužinos pareigūnų pastebėtus trūkumus ir galės operatyviai juos pašalinti, – teigia priemonės „Sauga 2012“ organizatoriai ir pastebi, kad kiekvienam saugos tarnybos vadovui svarbu žinoti, ar jų turimos ginklų saugyklos, laikomi ginklai, šaudmenys tinkamai laikomi, ar teisingai vedama apskaita ir kt. „Tad „Sauga 2012“, – teigia Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo poskyrio viršininkas Jevgenijus Piskunovas, – tai ne tik saugos tarnybų ir jų padalinių kontrolė, bet ir metodinė pagalba.“

Taip pat Klaipėdos apskrityje, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 1- gegužės 31 dienomis vyks policinė priemonė „Sauga 2012“. Ja siekiama suaktyvinti Klaipėdos aps. VPK struktūrinių padalinių veiklą asmens ir turto saugos kontrolės srityje.

Priemonės „Sauga 2012“ metu bus organizuojami ir vykdomi netikėti saugos tarnybų ir saugos padalinių saugomų objektų patikrinimai, šių tarnybų ginklų saugyklų, pačių ginklų, šaudmenų ir jų apskaitos patikrinimai, aiškinamasi, kurios saugos tarnybos realiai nevykdė licencijuojamos veiklos, neteisėtai naudojo šaunamuosius ginklus, specialiąsias priemones ir fizinę prievartą.

Policijos vizito gali sulaukti restoranai, barai, kavinės, statybų aikštelės ir kiti objektai, saugomi ginkluotų apsaugininkų. Nustačius atvejus, kai asmens arba turto sauga verčiamasi neturint licencijos, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Daug dėmesio bus kreipiama į saugos darbuotojų, dirbančių su specialiosiomis priemonėmis ir šaunamaisiais ginklais, blaivumo patikrinimus, saugos tarnybų greitojo reagavimo ekipažų Kelių eismo taisyklių laikymąsi.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio ir Klaipėdos apskr. VPK info.