Šaltuoju sezono metu nelikime abejingi vieni kitiems – suteikime pagalbą!

Kasdien Lietuvoje šąlantis oras gali prišaukti ne vieną nelaimę, kuri gali baigtis ir žmonių žūtimi.

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, teikdami patys visokeriopą pagalbą, prašo ir gyventojų nelikti abejingais, negalvoti vien apie save, o pagelbėti į nelaimę patekusiems žmonėms, ypač atkreipiant dėmesį į tuos žmones, kurie nuo nelaimių apsaugoti mažiausiai – benamius, vaikus, neįgaliuosius, kaimuose, o ypač vienkiemiuose, gyvenančius senyvo amžiaus žmones.

Apie nelaimę ištikusius asmenis prašome nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu112, skambinti į artimiausią policijos įstaigą, ligoninę, o reikalui esant, suteikti neatidėliotiną pagalbą vietoje. Artimieji ir kaimynai turėtų pasidomėti, ar nereikia pagalbos vienkiemių gyventojams, ar jie apsirūpinę maistu ir kuro atsargomis. Nenusisukime ir nuo tų kurie mėgsta kilnoti taurelę – jie dažniausiai ir tampa šalčio aukomis.

Policija pagelbės visiems į nelaimę patekusiems žmonėms, sušalusius ar neblaivius žmones nuveš į nakvynės namus, medicinos įstaigas, o išimtiniais atvejais – į artimiausią policijos įstaigą, kur jam bus suteikta pirminė pagalba.

Šalies keliuose dirbantys pareigūnai teiks pagalbą vairuotojams, kuriems ištiko nelaimė keliuose. Pareigūnai stengsis aplankyti ir pagelbėti kaimo vietovėse ar vienkiemiuose gyvenančius žmones, apylinkės inspektoriai lankys atokiausiose vietose gyvenančius asmenis, teiks reikiamą pagalbą socialiniams darbuotojams, kreips dėmesį į valkataujančius, išmaldos prašančius, neprižiūrėtus vaikus ir teiks jiems būtiniausią pagalbą. Pareigūnai taip pat atkreips dėmesį į sustojusias ar stovinčias transporto priemones, kuriose yra žmonių, taip pat stengtis kuo operatyviau įforminti eismo įvykius.

Vairuotojams į keliones rekomenduojama vykti tik būtiniausiais reikalais, eksploatuoti tik techniškai tvarkingas transporto priemones.

Neatidėliotinai suteikime pagalbą asmenims, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat asmenims, nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių.

kriminalai.com

šaltinis: Mažeikių r. PK. info.

Posted Under
Be kategorijos