Kad nelaimių keliuose mažėtų

2012 metų sausio mėn. Kauno apskrityje įvyko 47 eismo įvykiai, kuriuose 4 žmonės žuvo ir 56 buvo sužeisti. Eismo įvykiuose daugiausia nukentėjo pėstieji – 2 žuvo ir 30 buvo sužeista.

Pagrindinės eismo įvykių priežastys – saugaus greičio nesilaikymas, reikalavimo duoti kelią nevykdymas, daromi pažeidimai pravažiuojant pėsčiųjų pėrėjas, transporto priemonių vairavimas esant neblaiviems, o taip pat ir pėsčiųjų daromi Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Dauguma pėsčiųjų, patekusių į eismo įvykius tamsiu paros metu neturėjo atšvaito. Tamsoje, esant blogam matomumui ar neapšviestu keliu einančius žmones, vairuotojai dažniausiai pastebi tik automobiliui visai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija – transporto priemonė gali pėsčiąjį ne tik kliudyti, jį sužeisti, bet gali ir mirtinai traumuoti. Nelaimė neįvyktų, jei pėstysis ar dviratininkas turėtų atšvaitą arba žibintą. Su atšvaitu einantį ar dviračiu važiuojantį žmogų vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį ir saugiai apvažiuotų pėsčiąjį ar dviratininką, o esant būtinumui – sustabdytų automobilį.

Kad eismo dalyviai geriau suprastų atšvaitų svarbą, Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos pareigūnai vykdo daug prevencinių priemonių, skirtų tiek mažiesiems, tiek garbaus amžiaus eismo dalyviams.

Jau trečius metus policijos pareigūnai dalyvauja respublikiniame projekte „Saugokime vieni kitus kelyje“, kartu su UAB „ACME BALTIJA“ 2011 metų spalio-gruodžio mėn. Kauno apskrityje vykdė projektą „Į mokyklą saugiai ir su šypsena“.

Džiugu, kad vis daugiau verslo atstovų rūpinasi eismo dalyvių saugumu – dovanoja jiems atšvaitus.

UAB „WOLFAS ENGELMAN“ personažas „Limpa“ kartu su policijos simboliu „Amsiumi“ Kauno vaikams išdalijo per 1 000 atšvaitų. Su UAB „KATOS STUDIJA“ vykdė informacinę kampaniją „Susimąstyk“, skirtą avaringumui mažinti.
Lauko ekranuose buvo demonstruojami kadrai iš eismo įvykių, prevenciniai siužetai apie saugos diržus, pėsčiųjų perėjas ir kt.

Radijo stoties „Kelyje“ eteryje transliuojama laida „Aš + policija“, kurios metupolicijos pareigūnai ir miestiečiai, institucijų, organizacijų atstovai gali diskutuoti įvairiomis saugumo temomis, išgirsti patarimus kaip išvengti nusikaltimų. Radijo stoties „Tau“ eteryje pareigūnai kiekvieną dieną supažindina klausytojus su praėjusią parą įvykusiais eismo įvykiais.

Vykdomos prevencinės akcijos: „Matyk ir būk matomas“, „Su atšvaitu saugiau“,“Saugiai į mokyklą – saugiai į namus“.

2012 metų sausio mėn. pareigūnai kreipėsi į Kauno miesto mokyklinio ir ikimokyklinio vaikų ugdymo įstaigas, taip pat į akademinį jaunimą, primindami dėvėti atšvaitus.

2012 m. sausio 26 d. Kauno apskrities kelių policijos valdybos pareigūnai apsilankė ir Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje ir tarybos nariams dovanojo atšvaitus, prašė būti pavyzdžiu kitiems eismo dalyviams bei pasirūpinti savo rinkėjų saugumu ir paskatinti juos saugoti save.

ei kiekvienas eismo dalyvis rūpintųsi savo ir kitų saugumu – eismo nelaimių kelyje mažėtų.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos