Tarptautinė fotografijų paroda Utenoje

Jau vasario 3-ąją Utenoje galėsime išvysti tarptautinę penkiasdešimties fotografijų parodą, kuriai nuotraukas atrinko Tarptautinės policijos asociacijos (toliau –TPA) Izraelio skyriaus vertinimo komisija.

Tokius fotografijos konkursus TPA organizuoja kas antrus metus. 2011 metų konkursui fotografijas buvo pateikę daugiau negu 300 narių iš daugiau negu 30 valstybių. Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis iš daugiau nei 4000 fotografijų atrinkti penkiasdešimt nuotraukų, kurios pateko į finalinę parodą, keliaujančią po visą pasaulį, o taip pat nugalėtojų vardo vertus darbus dviejose kategorijose – policijos veikla ir laisva tema, o taip skirti keletą specialiųjų prizų.

2011 metų Tarptautinės policijos asociacijos fotografijų konkurse tarp geriausiųjų pateko šių TPA Lietuvos skyriaus narių fotodarbai: Orlando Butkaus (Panevėžys), Olego Ivanovo (Kaunas) ir Rimo Lelecko (Utena). Geriausiųjų fotografijų penkiasdešimtuką sudaro nuotraukos iš šių valstybių: Izraelio – 20, Naujosios Zelandijos – 10, Lietuvos – 9, Lenkijos – 4, Rumunijos – 3, Graikijos – 2, Slovėnijos – 1, Ukrainos – 1.

Pirmoji vieta policijos veiklos kategorijoje skirta Naujosios Zelandijos skyriaus nariui Shelley Richardson, laisvoje temoje nugalėjo Fekete Reka iš Rumunijos. Tarp kitų apdovanotųjų – du mūsų kaimynai lenkai, Izraelio, Graikijos, Ukrainos, vėlgi Naujosios Zelandijos skyriaus nariai.

Ši paroda 2011 metų rudenį buvo atidaryta TPA tarptautinės konferencijos metu Rumunijos sostinėje Bukarešte.

Tad kviečiame vasario 3 d. 14 val. į parodos atidarymą Utenoje, Utenio a. 2 (Utenos kolegijos Sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultete).

Kiekvienas atidus šios parodos lankytojas pamatys neįkyrų požiūrį į sudėtingą policijos darbą – verta palyginti Izraelio, Graikijos, Lietuvos, Ukrainos ir kitų policijos pareigūnų fotografijas. Čia reikšmingi ne tik faktai, bet ir pati fotografavimo maniera, idėja, autoriaus filosofija.

Džiugu, jog organizatoriai suteikė galimybę, o TPA Lietuvos skyriaus valdyba ją realizavo, kad visi norintys galėtų susipažinti su atrinktomis geriausiomis penkiasdešimčia fotografijų.

Utenoje ši paroda neužsibus ilgai, jau kovo mėnesį ji iškeliaus į kitus TPA Lietuvos poskyrius.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos