Po mazuto cisternomis – kontrabandinių cigarečių kroviniai

Pirmadienį, kovo 12 d., Vilniaus teritorinės muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojais Kenos geležinkelio poste tikrindami iš Baltarusijos į Klaipėdą vykstančius krovininius sąstatus po mazuto cisternomis aptiko beveik 5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Ankstų rytą muitinės ir pasienio tarnybų pareigūnai kartu su Kenos geležinkelio stoties darbuotojais tikrino iš Baltarusijos atvykusio krovininio sąstato vagonus. Jiems įtarimų sukėlė po trimis cisternomis pastebėti iš važiuoklės rėmų išlindę troseliai. Susidomėję nematyta važiuoklės konstrukcijos detale ir stipriau timptelėję troselius, tikrintojai pajuto tempiamus pritvirtintus krovinius.

Pareigūnams nuodugniau apžiūrint galimas slėptuves, prie troso rasti pritvirtinti cigarečių blokų ryšuliai. Nuo muitinio tikrinimo slėpti 4743 pakeliai cigarečių „NZ“, „NZ Gold Superslims“ ir „Premjer“, kurių vertė viršija 33 tūkst. litų.

Tos pačios dienos vakare buvo patikrintas dar vienas iš Baltarusijos į Klaipėdą vykstantis krovininis sąstatas su mazuto cisternomis. Vagono-cisternos rėme buvo aptikta slėptuvė, kurioje nuo muitinio tikrinimo bandyta nuslėpti beveik 100 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Krovininis sąstatas, gabenantis mazutą, buvo tikrintas stacionaria rentgeno kontrolės sistema. Aptikta kontrabandos slėptuvėms pritaikyta apatinė cisternų konstrukcijos dalis yra sunkiai identifikuojama jonizuojančiosios spinduliuotės įranga, tad galima numanyti, kad slėptuvėms vieta pasirinkta ne atsitiktinai, o stebint valstybės sienos kontrolę vykdančių tarnybų darbą.

Cigaretės sulaikytos, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.

Posted Under
Be kategorijos