Amsis rūpinasi ne tik vaikais, bet ir senjorais

Rūpindamiesi vaikų saugumu, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai lankosi Alytaus rajono mokyklose, dalija atšvaitus, moko saugaus eismo. Svarbu rūpintis ne tik vaikų, bet ir garbaus amžiaus žmonių saugumu.

Kovo 8 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyris kartu su Miroslavo globos namų direktoriumi Vytautu Mocevičiumi suorganizavo saugaus eismo akciją „Saugokim senjorus“. Dalyvavo specialistė Jolanta Armonienė, Simno policijos nuovados tyrėjas Remigijus Čiužas ir policijos bičiulis Amsis.

Gausybės plojimų sulaukė į Globos namų salę įžengęs policijos bičiulis Amsis, kuris pasveikino ten gyvenančias moteris su Kovo 8-ąja. Kartu su pareigūnais senelius mokė saugaus eismo, priminė pagrindines Kelių eismo taisykles pėstiesiems:

pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu;

kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį;

pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsios paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Pareigūnai paaiškino, kaip teisingai nešioti atšvaitus. Dauguma jų prastai mato, turi judėjimo problemų, o vaikščioti keliu tenka. Atšvaitai ir liemenės su šviesą atspindinčiais elementais – paprasta ir veiksminga priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu.

Susitikimo pabaigoje pareigūnai kartu su Amsiumi įteikė senjorams šviesą atspindinčias liemenes ir atšvaitus. Globos namų direktorius V. Mocevičius padėkojo teisėsaugininkams už apsilankymą ir išsamų pasakojimą apie saugų eismą.

kriminalai.com

šaltinis: Alytaus apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos