Pasipriešinimas pareigūnui, jo įžeidimas

antrankiai Pasipriešinimas pareigūnuiSausio 14 d. 21.50 val. Biržų r., Svilių kaime, V. J. (jis), gim. 1967, gyv. Biržų r., Svilių k., nedirbantis, būdamas neblaivus, necenzūriniais žodžiais išplūdo Panevėžio apskr. VPK Biržų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnę, taip įžeisdamas jos garbę ir orumą. Šiais savo veiksmais V. J. padarė pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str. 2 d. Biržų rajono apylinkės teismas jam skyrė 15 parų administracinį areštą.

Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme numatyta, kad policijos pareigūnai, vykdydami jiems suteiktus įgaliojimus, vadovaujasi tik įstatymais. Įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Už šių reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka, t. y. atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų arba Baudžiamąjį kodeksus.

Policija primena, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už pasipriešinimą policijos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, galima bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Už policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimą, galima bauda nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Per 2011 metus Panevėžio apskr. VPK Biržų rajono policijos pareigūnai surašė 25 (2010 metais –31) administracinių teisės pažeidimų protokolus pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnį. 2011 metais pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui, iš jų 2 ikiteisminiai tyrimai baigti ir perduoti teismui.

Taip pat informuojame, kad policijos pareigūnai principingai reaguoja ir ateityje reaguos į visus neteisėtus asmenų veiksmus bei imsis visų teisėtų priemonių, kad tokie asmenys atsakytų įstatymų nustatyta tvarka.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK info.