Kretingos rajone skelbiama akcija pėstiesiems

eismo įvykių statistikaPolicijos pareigūnus šiurpina faktas, kad per 2011 metus Kretingos rajono keliuose iš šešių žuvusiųjų keturi – pėstieji. Be to, per praėjusius metus pareigūnai užfiksavo 360 pėsčiųjų ir dviratininkų pažeidimų.

Tad susirūpinusi neatsakingu pėsčiųjų bei dviratininkų požiūriu į savo sveikatą ir gyvybę, Kretingos policija skelbia akciją „Kelyje elgiuosi saugiai“. Idėjos autorius Kelių policijos poskyrio viršininkas Algirdas Budginas tikisi, kad akcija „Kelyje elgiuosi saugiai“ paskatins visuomenę atkreipti dėmesį į pėsčiųjų ir dviratininkų atsakomybę – kad šie nepasirodytų tamsoje be atšvaitų, liemenių su šviesą atspindinčiais elementais, važiuojamąją kelio dalį kirstų tik pėsčiųjų perėjoje, laikytųsi kitų Kelių eismo taisyklių.

„Mokiniams esame išdalinę tiek atšvaitų, kad kiekvienas jų po du turėtų turėti. Įdomu: ar suaugusieji – tėvai, mokytojai – pasidomi, kaip jų vaikai nešioja atšvaitus. Tačiau norėtųsi kreiptis ne tik į vaikus ir jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus žmones, kurie dažnai randa pasiteisinimų, kodėl nenešioja atšvaitų. Vis dėlto: kaip iš namų žmogus neišeina be palto ir batų, taip jis turėtų neišeiti ir be atšvaito“,- kalbėjo A.Budginas, kuris ragina valstybines ir visuomenines organizacijas aktyviai dalyvauti akcijoje „Kelyje elgiuosi saugiai“.

Šios akcijos esmė – pastebėti ir pranešti apie pavyzdingai kelyje besielgiančius pėsčiuosius bei dviratininkus. Tikimasi, kad tokie rinkimai taps tradiciniais, kaip kad kasmet yra renkamas mandagiausias Kretingos rajono vairuotojas.

Gyventojai duomenis apie pavyzdingą pėstįjį bei dviratininką gali pranešti tel.: (8 445) 75716, 75719, 79100 bei elektroniniu paštu adresu algirdas.budginas@ policija.lt . Akcija vyks iki kovo 16 dienos.

kriminalai.com

šaltinis: „ Pajūrio naujienos“ info.