Pareigūnų atakos kvaišalų platintojams neleidžia atsitokėti

Vasario 2-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnų pradėta narkotikų platintojų tinklo demaskavimo operacija baigta – areštinėje atsidūrė penktasis šios grupės narys. Vasario 10-ąją Šiaulių r., Bubiuose, savo gyvenamojoje vietoje, buvo sulaikytas 39 metų E. M. Jam inkriminuojamas neteisėtas disponavimas labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, ir teismas mėnesiui sankcionavo jo suėmimą. Vyro pareigūnų vizitas nenustebino – jis buvo jau nuspėjamas, kadangi praėjusią savaitę dėl šios nusikalstamos veiklos trims mėnesiams buvo suimti 27 metų jo sugyventinės sūnus A. G., pastarojo tėvas 47 metų J. G. ir 33 metų Pasvalio r. gyventojas M. K. Tada kriminalistai, išardę automobilį„Honda Civic“ ir išmontavę automobilio padangas, jose rado apie 4,5 kg „žolės“ ir kanapių dervos. Radinio vertė, manoma, gali siekti 100 000 litų.

Ardydami šį narkotikų platintojų tinklą, vasario 5-osios vakare Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai tęsė priemones ir, atlikę kratą 38 metų šiauliečio K. B. namuose, rado apie 1,8 kg, įtariama, marihuanos bei 7 000 litų, kurie, manoma, gauti iš neteisėtos veiklos. Vyras suimtas taip pat trims mėnesiams.

Vasario 10-ąją areštinėje atsidūrė ir kitas, su minėta grupe nesiejamas narkotikų platintojas – 36 metų V. K. Teismo sprendimu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, jis buvo suimtas trims mėnesiams.

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai šį šiaulietį sulaikė darbo vietoje – miesto centre esančioje batų taisykloje. Pasirodo, vyras vertėsi ne tik batų taisymu, bet dar uždarbiavo ir platindamas kvaišalus. Atlikę kratą taisyklos pagalbinėse patalpose, kriminalistai rado į stiklainius sukištų ir paslėptų kvaišalų įvairiam skoniui. Užspaudžiamuose plastikiniuose maišeliuose buvo vartoti paruošta, įtariama, amfetamino miltelių, Extazy tablečių, „žolės“ dozių. Platus narkotinių medžiagų spektras buvo rastas ir V. K. gyvenamojoje vietoje. Čia pareigūnai aptiko ir svarstykles bei tuščių plastmasinių maišelių, manoma, skirtų kvaišalų dozėms pakuoti, bei didelę sumą pinigų įvairia valiuta – litais, doleriais, eurais, svarais sterlingų… Vyras anksčiau į teisėsaugos akiratį pakliuvęs nebuvo.

Tad, jei kam nors kils mintis savo materialinę padėtį pagerinti, platinant kvaišalus, labai gerai pagalvokite: tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas, turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų. O jei platinimo mastai susiję su labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, kaip kad inkriminuojama suimtajai penkeriukei, įstatymas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos