Pareigūnai aptarė kovos su cigarečių kontrabanda rezultatus

Vakar (vasario 28 d.) Muitinės departamente surengtas pasitarimas, kuriame teisėsaugos institucijų ir verslo atstovai aptarė 2011 metų kovos su cigarečių kontrabanda rezultatus bei tendencijas.

Muitinė, kovą su kontrabanda koordinuojanti institucija, į pasitarimą pakvietė Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Policijos departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnus. Susitikime aptarti institucijų bendradarbiavimo bei kovos su tabako kontrabanda stiprinimo būdai.

Pasitarimo dalyviams Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos nariai pristatė Tuščių cigarečių pakelių tyrimo, pagal kurį nustatomos nelegalios tabako rinkos apimtys, rezultatus.

Tuščių pakelių tyrimas parodė, kad neapmokestintų tabako gaminių dalis 2011 metais Lietuvoje sumažėjo 13 procentų. Tai sutapo su Valstybinės mokesčių inspekcijos turimais duomenimis apie cigarečių pardavimų augimą legalioje prekyboje. Pasak Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos atstovų, taip atsitiko dėl kelių priežasčių: efektyvaus teisėsaugos institucijų darbo bei valstybės vykdomos nuoseklios akcizų politikos. Remiantis tyrimo duomenimis, Lietuvos nelegalioje rinkoje dominuoja baltarusiški pakeliai, daugiausia surūkoma Gardino tabako fabrike gaminamų „Minsk“ ir „Fest“ cigarečių.

Tokiems tyrimo rezultatams pritarė ir Lietuvos muitinės pareigūnai, kurie praėjusiais metais daugiausia (52 proc.) tabako gaminių sulaikė Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, 31 proc. – pasienyje su Rusijos Federacija, 16 proc. – šalies vidaus rinkoje ir po mažiau negu 1 proc. Lenkijos–Lietuvos, Latvijos–Lietuvos pasieniuose, jūros ir oro uostuose.

2011 metais muitinės sulaikytų cigarečių 40 proc. sudaro cigaretės, pažymėtos Baltarusijos Respublikos nustatyto pavyzdžio banderolėmis (2010 metais – 10 proc.). Tarp sulaikytų kontrabandos būdu gabentų baltarusiškų cigarečių vyrauja Gardino tabako fabrike „Neman“ gaminamos „Premier“, „Minsk“, „NZ8“, „Queen“, „Fest 7“ cigaretės. Iš viso 2011 metais Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė tabako gaminių (112 mln. vnt. cigarečių ir 70 tonų tabako žaliavos) už 64,6 mln. litų.

Pasitarime teisėsaugos institucijų atstovai diskutavo apie koordinuojamus ir planuojamus veiksmus kovoje su cigarečių kontrabanda, aptarė bendradarbiavimą su Nacionaline tabako gamintojų asociacija plėtojant švietėjišką iniciatyvą, mažinančią kontrabandinių prekių toleravimą visuomenėje.

kriminalai.com

šaltinis: MD info.

Posted Under
Be kategorijos