Pedofilija kaltinto jaunuolio byla perduodama prokurorams, jis lieka suimtas

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Šiaulių apygardos teismo 2011 m. gruodžio 13 d. nuosprendį, kuriuo Ruslanui Labanovui (gim. 1992 m.) už dviejų mažamečių seksualinį prievartavimą buvo skirta pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmė, ir bylą perdavė prokurorams dėl įstatymams neatitinkančio kaltinamojo akto surašymo.

Teismas konstatavo, kad prokurorų surašytas kaltinamasis aktas neatitinka Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, šis pažeidimas negali būti ištaisytas nei pirmos, nei apeliacinės instancijos teisme ir sutrukdė teisingai išnagrinėti bylą.

R. Labanovui buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 150 str. 4 dalį (seksualinis prievartavimas), o kaltinamajame akte prokuroras neaišku kodėl nurodė, kad jis ne seksualiai prievartavo, o žagino mažamečius berniukus ir jo veiką kvalifikavo pagal BK 149 str. 4 d. (išžaginimas). Įstatymas reikalauja, kad kaltinamajame akte veika turi būti kvalifikuojama pagal tokį patį straipsnį, kaip ir pareiškiant įtarimus. Teismas atkreipia dėmesį, kad pagal BK 149 str. kaip išžaginimas gali būti kvalifikuojamas tik prievartinis lytinis aktas tarp vyro ir moters, tuo tarpu R. Labanovas buvo įtariamas tenkinęs lytinę aistrą su mažamečiais tos pačios lyties asmenimis.

Teismo proceso pirmos instancijos teisme metu kaltinimas R. Labanovui nebuvo keičiamas.

Vaikinas lieka suimtas, kadangi teismas mano, jog suėmimo pagrindai nėra išnykę, jis gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ar teismo, daryti naujus nusikaltimus. Todėl bylą perduodant prokurorui, suėmimas R. Labanovui pratęsiamas.

Po šios Lietuvos apeliacinio teismo nutarties prokuroras turės tinkamai surašyti kaltinamąjį aktą ir bylą iš naujo perduoti nagrinėti teismui.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Lietuvos apeliacinio teismo info.

Posted Under
Be kategorijos