Panevėžyje prieš teismą stos dar du bendraamžio mirtinos egzekucijos dalyviai

Netrukus prieš teismą stos dar du jauni panevėžiečiai, kartu su dvylika jau nuteistų bendrininkų dalyvavę bendraamžio mirtinoje egzekucijoje – vienas pasislėpė baigiant teisme nagrinėti bylą, kitas – ikiteisminio tyrimo metu.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų tirtose ir perduotose nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei ir viešajai tvarkai baudžiamosiose bylose 22 metų V.P. ir 21 metų G.G. kaltinami tyčiniu jauno žmogaus nužudymu dėl chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos pažeidimu.

Abu kaltinamieji, siekdami išvengti bausmių, mėgino pasislėpti užsienyje, bet buvo surasti ir pargabenti: G.G. byla buvo išskirta ir perduota teismui pernai vasarą, V.P. buvo perduotas teismui kartu su bendrininkais prieš dvejus metus rudenį, tačiau pažeidė jam paskirtą kardomąją priemonę ir pasislėpė.

2009 metų sausio 5 d. vakarą 25 metų panevėžietis, automobiliu išvykęs į paskaitas Kauno technologijos universiteto Panevėžio institute, bendraamžių buvo persekiojamas miesto gatvėmis ir užpultas sankryžoje netoli Kristaus Karaliaus Katedros. Užpuolikų smurto ir kelių šūvių sunkiai sužalotas vaikinas sausio 12 d. mirė ligoninėje.

Įžūlus organizuotos grupės bendrininkų smurto išpuolis, pasibaigęs dramatiška atomazga – jauno žmogaus mirtimi, sujaudino miesto visuomenę, todėl Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai kartu su kolegomis – Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais padėjo daug pastangų siekdami atskleisti šį sudėtingą rezonansinį nusikaltimą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, atlikę ikiteisminį tyrimą, šią nusikaltimų žmogaus gyvybei ir viešajai tvarkai baudžiamąją bylą apygardos teismui perdavė užpernai rudenį – 2010 metų rugsėjo 17 d., tačiau jos nagrinėjimas užtruko, nes teisiamieji įvairiais būdais siekė vilkinti procesą.

Sausio 11 d. paskelbtu nuosprendžiu dvylika jaunų panevėžiečių, surengusių mirtį prikvietusią egzekuciją , pripažinti kaltais: keturi jų nuteisti už nužudymą ir neteko laisvės ilgam – T.K. –15 metų, T.G. ir E.K. – 14 metų, K.K. – 7 metams, kitiems aštuoniems paskirtos švelnesnės laisvės atėmimo ar jos apribojimo bausmės, baudos, įpareigojimai.

Įstatymas už nusikaltimą žmogaus gyvybei – nužudymą dėl chuliganiškų paskatų numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos