Karo policija atlieka tyrimą dėl Pajuosčio aeorodromo apylinkėse rastų imitacinių priemonių

Eugenijaus Žygaičio nuotr.

Sausio 31 d. Karo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis, kuriuo siekiama nustatyti kokiomis aplinkybėmis karinėms pratyboms naudojamoje Pajuosčio aerodromo (Panevėžio r.) teritorijoje atsirado dėžės su, kaip įtariama, imitaciniais šaudmenimis ir kitomis imitacinėmis priemonėmis. Tyrimo metu taip pat bus siekiama nustatyti, ar šios priemonės galėjo būti skirtos Lietuvos kariuomenės naudojimui.

Antradienį, sausio 31 d., Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai vykdydami taktikos pratybas Pajuosčio aeorodormo apylinkėse, nenaudojamame pastate aptiko aštuonias medines dėžes su, kaip įtariama, imitaciniais šaudmenimis ir dvi pakuotes su kitomis imitacinėmis priemonėmis. Apie aptiktas priemones pranešta Karo bei Panevėžio policijai,  Lietuvos kariuomenės išminuotojams.

Tarp tariamų imitacinių priemonių aptikti septyni į kovinius šovinius panašūs objektai. Ar jie yra tinkami panaudojimui ir ar gali būti pripažinti koviniais, bus nustatyta tyrimo metu.Pajuosčio karinio aerodromo teritorija priklauso Lietuvos kariuomenei, šioje teritorijoje vyksta kariniai mokymai ir pratybos, joje yra įrengta šaudykla, kurioje atliekami šaudymai koviniais šaudmenimis.

 Imitacinės priemonės – kariuomenės, istorijos klubų ir kitų organizacijų naudojami kovinių šaudmenų, sprogmenų ir t. t. pakaitalai, naudojami siekiant sukurti mūšio aplinką, imituoti šūvio garsą, sprogimus, dūmų uždangas pratybų ar renginių metu, nesukeliant pavojaus aplinkiniams. Imitacinių priemonių kaip ir kovinių šaudmenų saugojimą reglamentuoja teisės aktai.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

Posted Under
Be kategorijos