Panevėžio miesto policijoje vyko 2011 metų veiklos rezultatų aptarimas

panevėžio policja vadovasPanevėžio miesto policijos vadovai atsiskaitė už praėjusių metų veiklą, pateikė statistinius duomenis, įvardijo pagrindines nusikalstamumo tendencijas, aptarė policijos pareigūnų laimėjimus prevencijos srityje, visuomenės indėlį ir pagalbą policijai kuriant saugią aplinką. Konstatuota, kad nusikalstamų veikų augimą pavyko stabilizuoti ir sumažinti – registruota vienuolika procentų nusikalstamų veikų mažiau nei 2010 metais. Sėkmingiau nei 2010 metais tirtos nusikalstamos veikos, daugiau ikiteisminių tyrimų baigta, daugiau bylų perduota teismui įprastine ir supaprastinto proceso tvarka. Nors administracinio teisės pažeidimo protokolų surašyta mažiau, baudų paskirta ir išieškota 20 tūkst. litų daugiau nei 2010 metais. Viršininkas pabrėžė, kad komisariato pareigūnai dalyvauja prevencinėje programoje „Saugi kaimynystė“, skirtoje žmonių saugumui užtikrinti, nuolat bendrauja su miesto gyventojais, įgyvendina įvairias prevencijos priemones.

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius padėkojo pareigūnams už bendradarbiavimą kuriant saugią aplinką mieste. Meras kalbėjo, kad miesto savivaldybė stengiasi ir stengsis glaudžiau bendradarbiauti su policija.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė kalbėjo apie prekybą alkoholiu mieste nakties metu. Pranešėja pabrėžė, kad savivaldybei tai žinoma ir kad tikimasi, glaudžiau bendradarbiaujant su policija, šią problemą išspręsti. Administracijos direktorė padėkojo policijos pareigūnas už sąžiningą darbą.

Panevėžio miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Arvydas Gramba kalbėjo, kad policiją ir prokuratūrą sieja baudžiamojo proceso klausimai, todėl daugiau dėmesio skyrė tyrėjų profesionalumui, bendradarbiavimui su prokurorais atliekant ikiteisminį tyrimą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas priminė, kad metai nebuvo lengvi, nuogąstavo, ar bus lengvesni, ir pabrėžė, kad nors ir menkėja finansavimas, reikalavimai, keliami policijos pareigūnams, nemąžta. Viršininkas ragino pareigūnus ieškoti variantų, kad veikla būtų efektyvi net esant finansiniams nepritekliams. R. Bobinas personalo problemas įvardijo kaip vienas svarbiausių: norint, kad ateitų jauni žmonės ir neišeitų patyrę, policijos socialinis paketas turi būti adekvatus atliekamoms funkcijoms. Jis informavo, kad ateityje lėšos bus skiriamos policijos bendruomenės darbo sąlygoms gerinti. Apskrities policijos vadovas padėkojo pareigūnams už nuveiktus darbus.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apskr. VPK info.