Panevėžio apylinkės teismas skubos tvarka leido atimti šunis ir kates iš jų neprižiūrinčios šeimininkės

Panevėžio apylinkės teismas skubos tvarka apsvarstė Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kreipimąsi dėl netinkamai prižiūrimų gyvūnų augintinių paėmimo iš Ramygalos (Panevėžio raj.) gyventojos.  2012 m. vasario 2 d. nutartimi teismas leido paimti gyvūnus iš jų neprižiūrinčios šeimininkės ir perduoti juos VŠĮ Gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“.

Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatyme numatyti fizinių ir juridinių asmenų elgesio su naminiais, ūkiniais gyvūnais principai. Pagal juos gyvūnai turi būti apsaugoti nuo kančių, žiauraus elgesio ir kitų neigiamų poveikių. Kadangi gyvūnų augintoja nesilaikė šių principų, nesutiko su nustatytais pažeidimais ir nesiruošė jų šalinti, buvo kreiptasi į teismą.

Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba į teismą kreipėsi vakar, po to, kai šios tarnybos inspektoriai kartu su gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstove patikrino kaip laikomi šunys ir katės Ramygalos gyventojos namuose. Patikrinimo metu buvo nustatyta daugybė grubių gyvūnų gerovės pažeidimų.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos