Žmoną žiauriai nužudęs agresyvus vyras laisvės neteko ilgam

Panevėžyje šiandien už žiaurų žmonos nužudymą 52 metų Skapiškio gyventojui H.Č. paskirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė – toks nuosprendis paskelbtas baigus nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą.

Valstybės kaltintojas prokuroras Aurelijus Navickas itin žiauriu žmonos nužudymu kaltinamam teisiamajam prašė skirti trejais metais griežtesnę –17 metų laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, pernai liepos 2 d. Kupiškio rajono Skapiškio seniūnijos Misiukiškio kaime gyvenusi nuteistojo žmona sulaukė į svečius užsukusio pastaruoju metu pas savo motiną Skapiškio stotyje gyvenusio sutuoktinio. Vyras, išgėręs atsineštą alų, supyko, pradėjo priekaištauti žmonai, aiškintis santykius, ją mušė ir spardė. Buvo nustatyta, kad agresyviai nusiteikęs vyras  rankomis ir kojomis sudavė ne mažiau kaip dvylika smūgių į galvos ir veido sritį, ne mažiau kaip trisdešimt penkis smūgius į kitas kūno vietas. Smurtautojas, palikęs konflikto metu ilgai muštą ir daugybę sužalojimų patyrusią moterį vieną, išėjo.

„Šioje byloje smurto artimoje aplinkoje auka tapo agresyvaus ir linkusio smurtauti vyro sumušta žmona – ją labai sunkiai sužalojęs sutuoktinis buvo kaltinamas itin žiauriai nužudęs artimą šeimos narį. Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – apsvaigimas nuo alkoholio, šiuo atveju, kaip ir panašiais kitais, turėjusio įtakos agresyvaus smurto išprovokavimui ir nusikaltimo padarymui“,- teigė valstybės kaltintojas Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Už žmonos ar kito artimo šeimos nario nužudymą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba net iki gyvos galvos.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos