Paminėtos 93-iosios Valstybės kontrolės įkūrimo metinės

Valstybės kontrolės minėjimasValstybės kontrolėje paminėtos 93-iosios institucijos įkūrimo metinės. Ta proga iškilmingai atidengta buvusių valstybės kontrolierių, vadovavusių institucijai nuo 1919-ųjų, portretų galerija.

„Šiandieninė Valstybės kontrolė – tarsi tiltas tarp praeities ir ateities. Turime būti dėkingi visiems buvusiems darbuotojams, kurie savo darbais prisidėjo prie institucijos pamatų kūrimo ir jų tvirtinimo. Dabar ant šių pamatų savo darbais istoriją kuriame mes. Mūsų uždavinys – dirbti taip, kad mūsų laikų istorija būtų svarbi, reikšminga ir įdomi ateinančioms kartoms“, – atidengdama galeriją sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Renginyje, skirtame institucijos istorijai pagerbti, dalyvavo Seimo audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė. Sveikindama Valstybės kontrolės kolektyvą su institucijos įkūrimo diena, ji pabrėžė, kad institucijos gyvybingumas pirmiausia priklauso nuo jos istorijos turtingumo. Kuo gilesnė istorija, tuo solidesnė institucija: „Jūs esate mūsų valstybės pamatų sergėtojai. Linkiu sėkmės ir užsispyrimo nelengvame jūsų darbe“.

Apie Valstybės kontrolės prieškario istoriją yra išleistos dvi Anzelmo Katkaus knygos. Dokumentai apie Valstybės kontrolės istoriją kaupiami institucijos metraštyje. Ateityje tikimasi išleisti ir pastarojo meto istoriją.

kriminalai.com

šaltinis: VK info.