Palangos oro uoste muitininkai sulaikė 100 tūkst. litų vertės nuslėptos valiutos

Trečiadienį (vasario 15 d.) Palangos oro uosto poste muitinės pareigūnai sulaikė Lietuvos pilietės nuo muitinės kontrolės nuslėptą didelę grynųjų pinigų sumą. Iš Tailando atskridusi lietuvė nedeklaravo rankinėje turėtos 115 tūkst. Lt vertės įvairios valiutos. Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš Tailando per Kopenhagą į Lietuvą lėktuvu atskridusi Lietuvos pilietė A. S. Palangos oro uosto poste pasirinko Žaliąjį kanalą, tuo deklaruodama, kad nesigabena muitinei privalomų deklaruoti daiktų. Muitinės pareigūnei papildomai paklausius, ar nesiveža deklaruotinų daiktų, grynųjų pinigų, A. S. atsakė tokių negabenanti. Tačiau minėtą pilietę detaliai patikrinus, jos rankinėje buvo rasta 32 776 JAV doleriai, 5235 eurai ir 2900 Australijos dolerių. Bendra nuslėptos valiutos vertė – 115 tūkst. Lt.

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda). Už tokį pažeidimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. A. S. buvo paskirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir registracija policijos įstaigoje.

Per LR valstybės sieną su trečiosiomis šalimis vykstantis ir ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) gabenantis asmuo privalo ją raštu deklaruoti LR muitinės poste, per kurį jis atvyksta į ES ar išvyksta iš jos. Muitinės pareigūnams nustačius, kad asmuo gabena didesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą ir jos nedeklaruoja, rasti grynieji pinigai sulaikomi.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.

Posted Under
Be kategorijos