Sukčiautojas imdavo greituosius kreditus

Ukmergės r. PK nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai vasario 15 d. sulaikė sukčiavimu įtariamą Vidiškių seniūnijos Pamernackų kaimo gyventoją Edvardą Auglį (g. 1990 m.). Įtariama, kad nuo jo nukentėjo šeši Ukmergės rajono gyventojai.

Pirmoji E.Auglio auka į policiją kreipėsi vasario 14 d. Vėliau gauta dar daugiau nukentėjusių žmonių pareiškimų. Kone visi sukčiavimo atvejai buvo analogiški. E.Auglys, įgijęs žmonių pasitikėjimą – dažniausiai jaunų merginų arba tų, kurių materialinė padėtis gana sunki – įkalbėdavo juos sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis. Vaikinas sukurdavo istoriją: neva mama ar draugas, dirbantys užsienyje, į jo banko sąskaitą turi pervesti pinigus. Tačiau sąskaita yra užblokuota, todėl ja negalima naudotis. E.Auglys prašydavo leisti pasinaudoti sąskaitomis, o už tai pažadėdavo 150 litų atlygį. Pasinaudodamas prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenimis, klastos neįtariančių žmonių vardu su greitąsias paskolas teikiančia bendrove įtariamasis sudarydavo sutartis paskoloms gauti. E.Auglys paimdavo 750 litų dydžio greituosius vartojimo kreditus. Vėliau kiekvienam sąskaitos turėtojui duodavo po 150 litų, o likusius pinigus pasisavindavo. Nukentėjusieji apie apgaulę suprato tik gavę pranešimus iš kredito bendrovės.

E.Augliui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Vaikinas praeityje jau yra teistas už sukčiavimą. Rajono apylinkės prokuratūra šiandien kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės E.Augliui paskyrimo.

Įtariama, kad nukentėjusių gyventojų gali būti daugiau. Asmenis, E.Auglio prašymu sudariusius elektroninės bankininkystės sutartis ar pateikė savo elektroninės bankininkystės duomenis, prašome kreiptis į policiją tel. (+340) 63422 arba į tyrėją Zinaidą Černyšovą (+630 25250).

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos