Nuteisti kaltinamieji didžiausioje pernai teismui perduotoje cigarečių kontrabandos byloje

nuteistiĮsiteisėjo Vilniaus apygardos teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo penki organizuotos grupės nariai Rusijos Federacijos piliečiai (4 krovininių transporto priemonių vairuotojai bei jiems vadovavęs asmuo) pripažinti kaltais dėl nuo 2009-08-19 iki 2010-12-22 vykdytos cigarečių kontrabandos iš Baltarusijos Respublikos į Lietuvos Respubliką ir neteisėto disponavimo jomis Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Byloje ištirta 16 nusikalstamų veikų epizodų, išaiškinta daugiau nei 57 milijonai vienetų cigarečių kontrabandos.

Įsiteisėjusiu teismo baudžiamuoju įsakymu iš nuteistųjų solidariai priteisti muitinės pateikti civiliniai ieškiniai, kurių bendra suma 14 041 575 litų, konfiskuotos 2 transporto priemonės, skirtos 146 120 litų baudos.

Tai didžiausios apimties cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis byla, perduota teisminiam nagrinėjimui per 2011 metus.

Ši baudžiamoji byla prokuroro nutarimu buvo atskirta iš Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente atliekamo ikiteisminio tyrimo, kurioje dėl 2009-2010 m. nusikalstamo susivienijimo sudėtyje vykdytos cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis įtarimai pateikti dvidešimt devyniems asmenims.

Šių nusikaltimų tyrimą atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai kartu su Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnais.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros info.