Karo prokuroras Lenkijoje bandė nusižudyti per spaudos konferenciją

Mikolaj Przybyl
Mikołaj Przybył – kriminalai.com nuotr.

Lenkijos karo prokuroras Mikołaj Przybył pirmadienį surengtos spaudos konferencijos Poznanėje metu bandė nusišauti. Prokuroras, tyręs aviakatastrofos Smolenske, kurios metu žuvo šalies prezidentas Lechas Kaczynskis ir 95 kiti lėktuvu skridę žmonės, bylą, surengtos spaudos konferencijos metu šovė sau į galvą, informuoja Lenkijos spauda. Sunkią traumą patyręs prokuroras buvo išvežtas į ligoninę. Kulką į save prokuroras paleido per spaudos konferencijos pertrauką.

Spaudos konferencijos metu prokuratūra pripažino, jog tiriant Smolensko tragedijos bylą buvo reikalaujama duomenų apie žurnalistų telefoninius pokalbius.

Kaip praneša portalas gazeta.pl, M. Przybył perskaitė pranešimą, kuriame tvirtino, jog karinė prokuratūra turėjo teisinį pagrindą iš ryšio operatorių reikalauti asmens duomenų bei informacijos apie telefoninius pokalbius bei SMS žinutes. Anot portalo, prokuroras atrodė „akivaizdžiai susinervinęs“.

Perskaitęs pareiškimą, M. Przybył porai minučių išprašė žurnalistus iš salės. Jis esą pasakė, kad „netrukus bus klausimai, bet dabar reikia išvėdinti salę“. Kai žurnalistai išėjo, prokuroras uždarė durys, ištraukė tarnybinį pistoletą ir šovė sau į galvą. Nuaidėjus šūviui prokuroras gulėjo ant žemės, iš šautinės žaizdos galvoje sunkėsi kraujas.

Apie 13 val. Lietuvos laiku prokuratūra oficialiai patvirtino, kad M. Przybył po šūvio liko gyvas, jam suteikiama medicininė pagalba.

Medikai patvirtino, kad M. Przybył yra sąmoningas, jam esą pažeista kaukolė veido srityje.

M. Przybył kuravo tyrimą dėl informacijos nutekinimo žiniasklaidai, tiriant Smolensko tragedijos, nusinešusios prezidento Lecho Kaczyńskio ir daugybės kitų Lenkijos politinio elito atstovų gyvybes, bylą.

kriminalai.com