Druskininkų savivaldybėje kontrabandininkai neteko stambaus rūkalų krovinio ir automobilių

Cigaretes DruskininkaiPenktadienį VSAT Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai, patruliuodami ties Druskininkų savivaldybės Guronių kaimu, patikrinti stabdė mikroautobusą „Volkswagen Caravelle“. Nuo šios vietos iki Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija, yra apie 5 km. Mikroautobuso vairuotojas, priekyje pastebėjęs pasieniečius, staiga sustabdė transporto priemonę, iššoko iš mašinos ir pasislėpė netoliese esančiame miške.

Netrukus VSAT pareigūnai pastebėjo atvažiuojančius dar du automobilius, kurie, manoma, lydėjo mikroautobusą. „Jeep Grand Cherokee“ vairuotojas, neprivažiavęs įvykio vietos, paliko mašiną likimo valiai ir taip pat pasislėpė miške.

Antra mašina, „Audi A6“, apsisuko, padidino greitį ir nuvažiavo Leipalingio kaimo link.

Apie sprunkantį bėglį specialiojo būrio pasieniečiai pranešė tolėliau buvusiems kolegoms, kurie ant

kelio patiesė dygliuotą priverstinio stabdymo priemonę, vadinamąjį „ežį“. „Audi A6“ vairuotojas ignoravo VSAT pareigūnų reikalavimą sustoti, pervažiavo patiestą juostą, tačiau dėl pradurtų padangų buvo priverstas sumažinti greitį. Netrukus jis sustojo ir pasidavė pasieniečiams.

Bėglys sulaikytas už maždaug 3 km nuo tos vietos, kur jį pastebėjo Specialiosios paskirties būrio ekipažas. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo 36 metų druskininkietis. Kartu su juo vyko 19-metis Lazdijų savivaldybės gyventojas ir 28 metų marijampolietis.

Paaiškėjo, kad likimo valiai paliktas mikroautobusas „Volkswagen Caravelle“ grūste prigrūstas rūkalų dėžių. Pasieniečiai jame iš viso aptiko 53 gamyklines pakuotes cigarečių „Fest“, „Minsk“ ir „Minsk Super Slims“. Visi rastieji 26 tūkst. 500 pakelių buvo pažymėti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Jų vertė skaičiuojant pagal Lietuvoje taikomą muitinio vertinimo

VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai tą pačią dieną vienoje Lazdijų savivaldybės Druskininkėlių kaimo sodyboje atliko kratą. Jos metu sulaikyti dar du vyrai, siejami su minėto krovinio gabenimu. Tai Druskininkų ir Lazdijų savivaldybių gyventojai.metodiką yra apie 190 tūkst. Lt.

Savaitgalį penkiukė praleido areštinėje. Lazdijų rajono apylinkės teismas leido dviem mėnesiams suimti automobilį „Audi A6“ vairavusį vyrą. Jam taip pat skirta 3 tūkst. Lt administracinė bauda už nepaklusimą pasieniečių reikalavimui sustabdyti transporto priemonę.

Dėl kontrabandos Lazdijų pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Automobiliai bei rūkalai saugomi šioje VSAT rinktinėje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.