Baltarusiškos malkos skleidė padidintą radiacijos foną

MedininkaiMedininkų punkte dirbantys pasieniečiai į Lietuvą neįleido baltarusio vairuojamo vilkiko, kuriuo iš iš kaimyninės šalies buvo gabenamas padidintą radiacijos foną skleidžiantis malkų krovinys.

Sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai Medininkų punkte patikrino iš Baltarusijos atvykusį vilkiką „Volvo FH 4X2“ su puspriekabe. Vairuotojas – 57-erių Baltarusijos pilietis.

Transporto priemone su baltarusiškais numeriais buvo gabenamas skaldytų malkų krovinys. Siuntėjas – viena Baltarusijos įmonė, gavėjas – bendrovė Šveicarijoje.

Vilkikui su priekaba įvažiuojant į pasienio kontrolės punkto teritoriją, suveikė čia sumontuota VSAT stacionari jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo įranga. Ji parodė normą viršijantį radiacijos foną.

Vilkiką ir jo priekabą pasieniečiai pakartotinai patikrino nešiojamaisiais jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo prietaisais. Nustatyta, kad malkų krovinys skleidžia 25 mikrorentgenų radiacinį foną. Leidžiama norma yra 20 mikrorentgenų.

Apie įtartiną krovinį pasieniečiai informavo Radiacinės saugos centro darbuotojus. Nuspręsta neleisti gabenti malkas per Lietuvos teritoriją. Tą pačią dieną vilkikas su priekaba grąžintas į Baltarusiją.

Iš viso 2011 m. pasieniečiai kontrolės punktuose nustatė 47 padidėjusios radiacijos atvejus. Dažniausiai leistiną normą viršijančią spinduliuotę skleidė gabenamos trašos, pasitaikė ir radioaktyvių medienos krovinių.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.