Akcizais apmokestinamų cigarečių byla perduota teismui

Kontrabanda sulaikytaPanevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė tirti ir perdavė nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu akcizais apmokestinamų prekių gabenimu ir laikymu kaltinamas 34 metų panevėžietis M.I.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienoje įmonėje vairuotoju tiekėju dirbantis M.I., pažeisdamas įstatymų nustatytą tvarką, neteisėtai įgijo, laikė ir gabeno akcizais apmokestinamas prekes – 8500 vienetų cigarečių pakelių „Cartel Red“, kurių bendra vertė 61 tūkstantis 733 litai.

Pernai spalio 18 d. vairuotojas buvo sulaikytas Panevėžyje, jo automobilyje rasti 5000 cigarečių pakelių, kita dalis jų buvo laikoma viename garaže. Taip pat M.I. turėjo netikrą vairuotojo pažymėjimą.

Prokurorai teigia, kad padarytose nusikalstamose veikose yra nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso 199² str. 1d. ir 300 str. 2 d., požymiai.

Įstatymas tam, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų arba baudą; už netikro vairuotojo pažymėjimo laikymą ir panaudojimą asmuo baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.