Nuteistas savo bejėgiškos būklės močiutę jos metaliniu ramsčiu mušęs vyras

temideTrakų rajono apylinkės teisme buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kuri atskleidžia, kokia gili ir plačiai paplitusi yra smurto artimoje aplinkoje problema. Trakų rajono apylinkės teismas 2012 m. vasario 9 dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo S. T. pripažino kaltu panaudojant smurtą sukėlus savo močiutei nežymų sveikatos sutrikdymą.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad 2011-03-17 apie 16 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio S. T., savo močiutei priklausančio buto virtuvėje, kilusio konflikto metu, panaudodamas fizinį smurtą – tyčia keletą kartų nukentėjusiosios metaliniu ramsčiu sudavė savo močiutei J. S. per kairę ranką ir petį, po to išstūmė J. S. į koridorių, o šiai nukritus ant grindų ir ėmus šauktis pagalbos, užspaudė ranka nukentėjusiajai burną ir reikalavo, kad ji nešauktų. Suduodamas smūgius metaliniu ramsčiu S. T. padarė J. S. odos nubrozdinimus kairės plaštakos nugariniame paviršiuje, t.y., nežymų sveikatos sutrikdymą.

Atsižvelgiant į tai, kad S. T., būdamas neblaivus smurtavo šeimoje prieš savo močiutę, kuri dėl savo amžiaus (78 metų) ir sveikatos būklės (sunkiai vaikšto, po insulto paralyžuota viena pusė kūno), buvo bejėgiškos būklės, be to, smurtavo prieš ją jau ne pirmą kartą, už padarytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką teismas kaltinamajam S. T. skyrė griežčiausios rūšies įstatymo numatytą bausmę – penkis mėnesius laisvės atėmimo, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams ir įpareigojo S.T. per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms bei atsiprašyti nukentėjusiosios J. S.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Trakų r. AT info.